покер стратегија против лабава агресивни

колку од секој покер чип

Невада казина ужива со мало игри приходи пад во ноември, додека државата е sportsbooks видов нивните добивки намали за повеќе од половина.Бројките објавени во четвртокот од страна на Невада Игри Одбор за Контрола се покаже националната казино игри приходи од $930.4 m во ноември, надолу 1.5% од истиот месец минатата година.Падот беше повеќе нагласена на Лас Вегас Лента, каде казина пријавени игри приходи надолу 3.5% до $517m.Државната слот машини не нивниот дел да се задржи на месец позитивни, го удира со лакто до 1.5% до $605.2 м.Блек џек маси.тоа е исто така се одржа до нивниот крај, зголемувањето на 12.9% до $95.8 m, додека рулет surged 38.9% до $33.6 м и craps се зголеми 9.4% до $29.1 м.Но, baccarat нека страна надолу, паѓа 22.8% до $84.8 м.Државната sportsbooks ужива во своите 40-то по ред месец на излегува во пресрет на punters, и покрај севкупниот земе паѓа 55.2% до $19.2 м.Целокупната обложување рачка беше 500.6 m, надолу 10.2% од ноември 2015 рекорд перформанси.Падот дојде како резултат на навистина вошлив фудбалско обложување месец, во кој приходите падна 77.1% до $6.6 м благодарение на лош 2.1% задржете.Фудбал обложување рачка беше $316.5 m, надолу околу една петина од истиот месец минатата година.Падот беше наведен во дел да обложување китови очигледно наоѓање други сјајна играчки да се одвлече вниманието на себе во текот на месец.Кошарка wagering исто така беше во негативна територија, паѓа 15.4% до $6.9 м на 5.75% задржете покер стратегија против лабава агресивни. Parlay картички се врши дури и полошо, паѓа 87% за само $665k.Тие се намалува расипан инаку ѕвездени месец за бејзбол wagers, кои зачинети речиси 1400% до $2.9 м благодарение на 15.6% задржете покер стратегија против повикување на станици. "Други" спортски исто така порасна, зголемувањето на 217.2% на нешто над $2m, додека државата е pari-mutuel racebooks видов приходи скок речиси една третина до над $4 милиони.Назад на казино кат, остатокот од државата маса игри заврши како што следува: три-картичка покер ($10.2 метри, -15%), покер, вклучувајќи онлајн покер ($8.9 m, -0.6%), pai gow покер ($8.2 m, +23.9%), мини-baccarat ($7.3 m, -1.2%), нека се прошетаат ($2.5 m, +2.3%), keno ($2.3 m, -5%) и бинго ($1.2 m, +7.6%), додека "другите игри & табели' категорија подобрена 8.6% до $16.2 м.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер стратегија 1/2 без лимит.