онлајн коцкање австралија удел на пазарот

harrahs казино канзас сити покер соба

Канадскиот развој студио нуди нови можности во Северно Американскиот пазар NYX Игри Група има стекнато на Монтреал-базирани Страна на Градот развој студио преку целосно во сопственост на подружница, NYX Дигитални Игри (Алберта) Inc.за разгледување на 333,000 обични акции на NYX и максимална ефикасност-врз основа на готовински плаќање на CAD $4.0 милиони условен по Страна на Градот кои исполнуваат одредени критериуми за работа за 2016 и 2017 календарски години.Страна Град studios работи како игра компанија за развој specialising во дизајн, производство и програмирање на земјата-базирани онлајн игри производи што ги задоволува традиционално на Северна Америка тули и малтер муштерии онлајн коцкање австралија удел на пазарот. NYX рече стекнување обезбедува компанијата со одлична база во Северна Америка за да ја прошири својата развој на способности во талент богата пазарот на Монтреал."Од страна на Градот е уште еден пример на NYX е способен е да ги идентификува и да изврши на инвестиции кои се вклопат во глобалните содржина стратегија на компанијата," Мет Davey, Главен Извршен Директор, NYX Игри Група рече."Понатаму, од Страна на Градот ни дава уникатна содржина за Северно Американскиот пазар која ја надополнува нашата постојните Северна Америка бизнис и ни дава влезна точка за сад земјиште базирани на пазарот со постоечки клиент односи." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година harrahs казино канзас сити новогодишната ноќ. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] harrahs казино канзас сити reopening.