Harrahs казино канзас сити mo

е коцкање грев католичката одговори

"Ние продолжуваме да веруваме correlating фактори, како и неколку други податоци поени, точка да се Соблече главата во однос на консензус," Bain рече.Приходите од слот машина игра на Лента зголемена за 3% harrahs казино канзас сити mo. Повеќе од 10 проценти пад во игри приходи на Лента во текот на јуни е директно да се припише на лошите резултати од baccarat игра.Но тоа е само дел од приказната.Еден аналитичар се истакнува кон трети по ред месец на зголемување на слот машина wagering внатре во Дресот на казина како "најдобри метрички" за утврдување ако Лас Вегас обновување е преземање на чекање.Игри на Одбор за Контрола, рече во петокот дека Невада казина собрани речиси $792.5 милиони од коцкари во јуни, пад на 4.81 проценти во споредба со повеќе од $832.5 милиони собрани во истиот месец пред една година.На Лента, игри приходите падна 10.1% во јуни да $434.7 милиони евра.
Sterne Agee игри аналитичарот Дејвид Bain рече зголемување на слот машина волумен — 0.2 проценти во јуни, 1.7% во Мај и 1.1% во април — се индикатори дека Лента казина се гледаат враќање на midlevel клиенти е коцкање грев пред бога. "Поголемиот дел на оваа игра е земјата извори преку парични-плаќање одморалиште гости." Други области на Кларк Каунти, вклучувајќи го и центарот на Лас Вегас, на Карпата Лента и Северна Лас Вегас, пријавени се поголеми од очекуваното зголемување во текот на месец, се должи пред се на календарот споредба во која јуни 2013 година имаше еден помалку петок, но исто така и една дополнителна недела од јуни 2012 е коцкање грев што сакаат бог. "На baccarat пад беше $50.4 милиони денари и целата Лента беше надолу $49 милиони евра," Лотон рече.За првите шест месеци од 2013 година, државата игри приходи се нагоре за 0,7 проценти во споредба со истиот шест месеци на 2012 е коцкање грев католичката одговори. Baccarat беше виновникот за Дресот на пад.Приходите од играта намален 48.9% на $52.7 милиони во јуни.Парите wagered на baccarat, исто така, одби 16.8% на $690 милиони евра.На задржете процент — на пари се чуваат од страна на казина — падна на 7.63 проценти од 12.42% во јуни 2012 година. Лента приходи се до 2,6 отсто.Невада, исто така, објави фискална година 2013 игри приходи резултати во петок, кои покриваат бројките за пријавени помеѓу јуни 2012-јуни 2013 година. Игри Одбор за Контрола Високи Истражувачки Аналитичар Мајкл Лотон рече разликата помеѓу задржете процент и отсуството на еден од главните првенство борбата — Мани Pacquiao се бореле Тим Бредли една година порано во MGM Grand — служи како "двојно whammy" за игри приходи. Во центарот на градот игри приходи се зголеми 9.3 проценти, Северна Лас Вегас казина видов приходите расте 16 отсто, приходите по Карпата Лента – кој вклучува Хендерсон – зголемен 10,4%, и казина во билансот на Кларк Каунти известување дел се зголеми приходите 3.6 проценти.Игри даночните приходи собрани преку јули 26 врз основа на јуни игри приходи се зголемени за речиси 13.3% на $43.4 милиони евра.Неодамнешните законски дејствија смени датумот на известување во која Невада казино оператори треба да обезбеди приходи информации на државната игри регулатори.Наместо на 24-ти во месецот, приходи извештаи, се должи на државата на 15-ти во месецот.Промени што се одржа во јуни.Како такви, Игри на Одбор за Контрола е во можност да го ослободи месечни приходи статистика за претходниот месец, наместо заостанува два месеци зад себе..