метод микс блек џек забава риболов

покер на интернет dinero se puede ganar

Италијански игри оператор Лотоматика видов приходите пораст 2.2% €798m во Q1 2013, но, добивката се зголеми речиси 30% €74.7 m во дел се должи на силната видео лотарија терминал (VLT) продажбата во Канада преку Spielo Меѓународни подружница.Лотоматика е mainstay италијански операции видов приходи се лизга да €464m од €482m во Q1 2012 година и италијански-соочува онлајн бизнис видов приходи падне 18% €21.2 м.На GTECH лотарија бизнис видов приходи се лизга да €229m од €237m, но Spielo Меѓународни видов приходи скок 61 до €112m на 138% пораст во продажбата на гејмерски машини метод микс блек џек забава риболов. Spielo е споделување на Лотоматика на вкупниот приход се зголеми за 14% од 9% минатата година онлајн покер вистински пари тексас. Spielo онлајн рака, Spielo G2 (поранешна GTECH G2), неодамна беше награден со договорот за напојување на Онтарио Лотарија и Игри Корпорација е нова онлајн игри на сајт PlayOLG.ca.Лотоматика годишното генерално собрание беше зафатен афера, со акционерите одобрување на компанијата планираат да rebrand под името GTech Спа почнувајќи јуни 3, иако компанијата рече дека Лотоматика и Spielo брендови ќе биде "задржана како важно и истакнати придонеси во пазари и сегменти во кои тие работат." Лотоматика, исто така, потврди дека беше донесена малцинство, сопственост на акциите во Emma Делта, на конзорциум кој го купи грчката влада е 33% удел во грчкиот обложување монопол OPAP.Лотоматика беше еден од осумте оригинални понудувачи за OPAP прашање пред поддршка во декември.Лотоматика извршен ДИРЕКТОР Марко Sala изјави аналитичарите на компанијата ќе инвестира до €30m, малку помалку од 5% од €652m Emma Делта плаќа на грчката влада.Лотоматика издаде изјава велејќи дека тоа "се очекува да се обезбеди експертиза во областа на технологијата, операциите и лансирање на нови производи" под OPAP банер.Конечно, GTECH потврди дека ќе учествува на аукцијата за Ирската Национална Лотарија за управување со договор, веројатно во тандем понудата со Еден Пост на поштенски услуги, на лотарија сегашниот оператор.Оваа недела, Ирската влада најави дека беше официјално отворен за понудите на 20-годишен договор, кој ќе биде доделена подоцна оваа година.Да им помогне на stoke интерес, Ирска предложи донесување закони за зголемување на лотарија е онлајн присуство, која во моментов изнесува само 3% од продажбата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вистински пари онлајн покер турција.