големиот паладиум јамајка одморалиште казино

thunderbird одморалиште казино binangonan rizal

Судија во Колумбија и го прошири забрана против DC Лотарија од извршување на договор со Intralot до Октомври.
28, и да го наместите датумот за претрес да одлучи за тоа дали да се задржи moratorium. DC Врховен Суд, Судијата Џон Кембел закажаното рочиште за Октомври големиот паладиум јамајка одморалиште казино. 18 за да се утврди дали налог, кој беше издаден минатата недела, ќе им биде дозволено да остане во место надвор од тој датум.Дека владејачката доаѓа по лотарија претставници одговори на првичната жалба поднесена од страна на Вашингтон, ДЦ жител кој тврди дека Окружниот одлуката за доделување Intralot единствен извори договорот да се справи со спортско обложување операции прекршил законот.Кембел изјави страните тој планира да издаде владејачката брзо по ова прашање.Во одговорот на жалбата, DC јавниот Обвинител Карл Racine рече налог ќе предизвика непоправлива штета на Окружниот.Ако владините функционери беа принудени да се повтори на покана и open тоа за конкурентно наддавање, потоа онлајн спортски обложувања низ ВАШИНГТОН не може да се случи до три години, тој тврди.Во 2020 фискална година, губење сам ќе ја надмине повеќе од $12 милиони евра, со можност за загуби достигнувајќи $60 милиони доколку онлајн спортски обложувања не може да стане реалност до 2023. Понатаму, одлагање ќе ја отвори вратата за соседните Мериленд и Вирџинија да го победи ВАШИНГТОН со "профитабилен" спортско обложување на пазарот.Секој ден се врати на прелиминарна забрана е во сила, не само што ќе окружниот изгуби значителен незаменлив приходи, но, исто така, својата долгорочна конкурентска позиција на овој пазар се повеќе ќе бидат оштетени," Racine напиша големиот паладиум јамајка казино слики. DC функционери, исто така, ја бранеше одлуката да не се отвори наддавање за Лотарија договор за целосна конкуренција, велејќи DC Советот има право да ја измени во Округот набавки закони thunderbird одморалиште и казино соба стапки. Intralot има обезбедено игри технологија, вклучително и само-услуга терминали, да Лотарија за речиси една деценија.Врз основа на DC спортски обложувања закон, на Лотарија ќе го надгледува wagering низ областа.Додека најголемите спортски места, како што се Капитални Еден Арена и Државјаните Парк, ќе имаат право да биде домаќин на sportsbook, повеќето барови и ресторани, исто така може да продолжи да нуди спортски обложувања.Сепак, Лотарија, преку својата мрежа на продажни места, ќе бидете во можност да го прифати облози низ Вашингтон.На Лотарија е онлајн спортски обложувања стан ќе работат на сличен начин, како апликации за стадиони ќе работи само со две-блок радиус од местото, и стан за еден бар е sportsbook само ќе бидат во можност да работат на-сајт.Лиценцирање за спортски сали и барови не се појави да бидат погодени од оваа тужба.Сепак, во месец од Лотарија одобрени од спортско обложување прописи, тоа допрва треба да се објави кога лиценцирање процес официјално ќе започне за приватни субјекти.Дилан Carragher, DC жител кој е поднесена тужбата бара да се запре Intralot договорот минатиот месец, се вели во писменото поднесе минатата недела дека тој поседува спортско обложување технологија на компанијата и да се купат доменот eSportsbets.gg.Тој рече тој, не ова, во пресрет на Окружниот да се легализира спортски обложувања. Carragher е веб сајт држави компанијата сака да им обезбеди на клиентите со можност да се обложи на "Esports", што обично се дефинира како обложување на видео игра натпревари.Сепак, и покрај тоа што писмена изјава вели, на сајтот не велат дека тоа ќе им понуди обложување на традиционалните спортови.Порака по е-пошта бараат појаснување не беше веднаш вратен.

Carragher, рече во писмената изјава тој се приближуваше Лотарија службеници за конкурентни понуди процесот, но беше кажано дека нема да постои никаква можност за другите компании да се натпреваруваат.Откако Обвинетиот е договорот со Intralot збор за нејзините природни заклучок во 10 години, тоа ќе биде скоро невозможно за други спортски обложувања компании, како рудникот, да влезат на пазарот и да се натпреваруваат со Intralot," Carragher е наведено.Во јули, DC Советот гласаа 7-5 да го одобри единствен извор награда за Intralot.Го одобри договорот времетраење беше за пет години, со проценета вредност од $215 милиони денари.Тоа не вклучува можност да се продолжи за период до пет години thunderbird одморалиште казино binangonan rizal. DC претставници нарекува во прашање Carragher е писмена изјава во својот одговор, повикувајќи неговата изјава "очигледно недоволни", бидејќи тоа не обезбеди детални информации за бизнис, вклучувајќи какви било вистински или за прогноза на приходите. "Дури и под претпоставка дека тужителот би можеле да се натпреваруваат за награда, тој не успева да се изјасни дека неговата наводна бизнис има способност да вршат услуги во рамките на Договорот," Racine напиша. thunderbird одморалиште и казино веб-сајт.