жабата принцеза слот машина онлајн

сиднеј ѕвезда град казино бафет

Ли Дејви седнува со Сем Trickett да се зборува за неговата сообраќајна несреќа, неговиот настап на Глобалниот Покер Мајстори, Дејв 'Devilfish' Ulliott, и подготовка за Светската Серија на Покер.Тоа беше тешка година за Сем Trickett.Бода во подножјето рана, и неколку посети на болницата за lethargy и грип како симптоми не создава добри предуслови за 2014 година Светската Серија на Покер (WSOP).Тогаш тој го разделил начини со својот долгорочен партнер Наташа Sandhu.Додај во фактот дека тој не успеа да обезбеди седум слика годишен живеат турнир дестинации за прв пат во пет години, и потоа се урна своето Ферари; тоа е време за upswing.Јас фатени со него како што тој ја започна во потрага за тоа upswing на 46th Annual WSOP.Тоа е она што тој имаше да се каже.Слушнав дека се урна вашиот Ферари, што се случи? "Јас swerved да се избегне удирање лисица, и го погоди портата.Да се направи работите уште полоши, само airbag во седиштето за совозачот отиде.Тоа искинале од сите кожа за внатрешни работи, и немаше дури и некој што седеше во седиштето жабата принцеза слот машина онлајн. "Бев опустошени да бидам искрен.Тоа ме чини богатство, но тоа е непријатностите на целата работа.И, точно да се формира, времето беше неверојатен и јас не бев во можност да го користат.Претпоставувам дека треба да гледаме на светлата страна.Јас не бев повреден сиднеј морнинг хералд круна казино. "Јас сум секогаш благодарни за можноста да дури и да се вози Ферари.Јас се сеќавам од каде ми дојде од.Мојот живот е прилично добар и јас никогаш нема да се земе здраво за готово.Ова е особено точно кога трагедија влијае врз вас, како што тоа го правеше кога Devilfish почина неодамна.Ние бевме добри другари, и дека само од неодамна се согласи да ги преземе патување во Макао заедно, кога слушнал тој доби рак.Тоа се случи толку брзо, така брутални." Ќе се познавале многу добро, она што беше тој се допаѓа? "Дејв имаше големо его и секогаш сака да биде во центарот на вниманието кога тој одеше во една зграда.Но, тој беше сето срце.Јас мислев дека тој може да имаат голем проблем со мене, откако јас overtook него во Британската вта, но таму никогаш не беше навестување на љубомора.Мислам дека тој секогаш беше горд на мене.Ние се почитуваат едни со други и се качив на навистина добро сиднеј морнинг хералд ѕвезда казино.
"Понекогаш тој може да биде малку повеќе, но во главниот тој беше брилијантен.Тој се направени сите се смеат.Тоа беше голем шок, и една јас никогаш не го видела доаѓање.Тој partied многу, но тој е секогаш во добра форма.Тој работел, и секогаш се допадна да flex на неговите мускули.Тоа не беше како ако тој беше влечење неговите нозе." Дали имате било смешно Devilfish приказни? "Јас се сеќавам на ова време, во текот на ноќта во Вегас, Devilfish се приклучи ни се.Како што одеше во овој клуб, нешто големо побара од нас сите за ИДЕНТИФИКАЦИЈА.Кога стигнав на Риба, тој побара од него, како и." "ID?" Рече Риба пред shoving неговите две прашина во неговото лице, "јас сум Риба". "Тој одеше директно помина него, и нешто големо не се направи ништо.Тоа беше Риба.Тој секогаш беше човек.
"Отидов на неговиот погреб.Тоа е огромен одзив и тоа беше убаво испрати надвор за него.Тие одигра снимање на него пеење и играње на својата гитара, неговото семејство, рече убави работи за него, и неговата сопруга беше голема.Таа беше толку силна и рече некои навистина смешни работи за него.Една работа што може да се каже за Дејв беше тој живее со полн живот. "Смртта може да се стави работите во перспектива.Јас сум бил работат мојот задник на последно време, и никогаш не сум се чувствувал подобро.Јас се случија личен тренер, имам лични нутриционист, и јас сум случува во WSOP во одлична форма.Дури и мојот стар повреди се чувствуваат подобро.Кој знае, можеби јас дури би можеле да се игра фудбал повторно?" Така што очекуваме на серија? "Јас сум навистина со нетрпение очекувам да серијата.Објекти се многу подобро.Постојат повеќе чипови во игра, па тоа дури може да биде од корист да се оди во претходните и се обиде да победи на некои од оние кои се подлабоко купишта на исклучување на рекреативни играчи.Јас сум фокусирана секоја година, но минатата година бев така лошо, па lethargic, и толку уморни сите на време.Јас навистина се чувствувам како да сум се претвори некој агол." Си играв многу покер? "Добив да се игра Глобалната Покер Мајстори.Ние бевме првите надвор, но мислев дека одигравме добро.Презентерите чуваат барајќи од мене ако јас се чувствував имавме gelled како тим, но на крајот ќе се седне и да игра индивидуални рацете на покер против различни играчи.Покер не е тимски спорт.Јас не мислам дека ние може да се направи нешто повеќе.

"Јас навистина уживав иако.Мислам дека тоа е позитивна работа за покер.Јас, исто така, како Алекс Dreyfus и мислам дека тој е многу позитивен за покер.Јас сум добро зад сето она што го прави.Најдобрите играчи во светот се појавија и структурата беше пристојно.Јас captained Тим Европа на победа во WSOPE, но ова се чувствува дури и повеќе посебни. "Јас, исто така играно EPT Малта, но тоа беше случај јас попрво би се заборави.Тоа не е често велам ова, но јас навистина не беше на врвот на мојата игра кон крајот.Јас целосно се искасапени мојот излезот рака.Имам оправдување.Имам погледна назад на тоа и немаат поим што јас го правев.Тоа е еден да се заборави за тоа е сигурно. "Јас сум во потрага напред за да го играат во Супер High Roller Сад ова лето.Сакам големите купи-во настани.Јас секогаш се игра мојот најдобар покер во нив.Со Една Капка отсутен оваа година, Супер High Roller Боул ќе се направи добро.Нема гребло или, така што го прави тоа дури и подобро." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сиднеј ѕвезда град казино бафет.