казино на море телефонски број ncl

best online poker sites canada real money

Фабијан Quoss има outlasted е 195-силна поле за да победи на Grosvenor Велика Британија Покер Турнеја (GUKPT) £2,500 Гранд Финалето во Лондон.Заборавањето на г 138,750 парите за момент, германската Quoss исто така заработи слава со победата над тројна круна шампион Џејк Коди главите нагоре за да ја земе титулата.Со оглед на година Коди имаше, тоа е сосема дело во себе.А, Quoss, исто така, освои германското Првенство на Покер (GCOP) во август, така што тој има прилично добар 2011 година, како и.Коди зеде £115k за завршувањето на втората, додека велика БРИТАНИЈА про Lalit Khajuria зеде третата и г 59k.Данило Donnini заработил слатка 272k Швајцарски франци (CHF) за победата 481 други играчи на италијански Покер Турнеја Campione главниот настан.Србија е Mikica Митровиќ издржа Donnini е доминацијата најдолго, заработуваат CHF 181k за второпласираниот заврши.Италија е Роса Џакомо зеде дома CHF 102k за завршување на третиот казино на море телефонски број ncl. Anas Tadini е донесена на PokerStars Франција Покер Серија Sunfest Mazagan во Мароко best online poker sites canada. Tadini целосно доминираше €1,200 главниот настан во областа на 305 играчи, држење на чип води по двата Дена 1, 2 и, што е најважно, во текот на конечната табела best online poker sites bitcoin.

Tadini заработил €80k за победа, со главите-up противник Даниел Hogstrom заработка €51k и трето место finisher Ричард Amsellem преземање на почетниот €33k.Австралиската про Оливер Speidel влезе записни книги како победник на инаугуративната Мани Pacquiao Светот Покер Настан на Пан Пацифик Хотел во Манила.Азија Покер Турнеја санкционира настанот привлече речиси 150 учесници на Азија Покер Спортски Клуб, но тоа е Speidel кој си оди дома со P2.2m (US $50,650) врвот награда.Филипински Czardy Rivera беше второпласирана, заработуваат P1.2m, додека Јужна кореја Sim Jae Kyung зеде третата и P600k.Ричард Синклер е донесена на велика БРИТАНИЈА & Ирска Покер Турнеја (UKIPT) Лигата на Шампионите freeroll настан во Мрак До Зори во велика британија best online poker sites canada real money. Scotsman Синклер сега ќе ги добие сите негови buy-in-и хотелско сместување гратис текот на UKIPT Сезона 3, стопира (првиот на кој е во Галвеј почнувајќи Февруари legrand casino dar es salaam.

16).Дефинитивно не е freeroll настан, Светската Серија на Покер е Голем за Една Капка успеа да се најде 22 длабоко pocketed играчи (целосната листа тука) подготвени да анте до $1m купи-во, што го прави официјален WSOP хривнија настан во следната година турнир.Замисла на Cirque du Soleil основач Човек Laliberté, Големите Еден ќе видите $111,111 на секој купи-во донирани за Една Капка, добротворни НВО посветени на обезбедување на чиста вода за пиење во неразвиените земји.Како што стојат работите, Голем шампион ќе тврдат $8.89 m ($173k повеќе од Пие Хајнц зеде дома за освојување на 2011 WSOP главниот настан), но ако седум повеќе kajillionaires се регистрирате, на главната награда ќе ја надмине 2006 WSOP победник Џејми Злато е сите времиња најбогатите покер награда од $12m.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.