што е толку dimm слот

теренс ридот partita на покер

Британскиот софтвер и услуги снабдувач Playtech најави дека Холандија-со седиште спорт обложување компанија, Fortuna Забава Група (FEG), има завршено на "миграција" на неговата omni-канал sportsbook во Полска на технологија лидер на Информации за Управување со Решение (IMS) платформа.Интегрирањето следи лансирањето на Fortbet Holdings Ltd подружница е Playtech-напојува sportsbooks во чешката Република и Словачка, со дополнителни интеграции во Хрватска и Романија претстојниот.Коментирање на миграција во официјалното соопштение, Главен Извршен Директор за Fortuna Забава Група, По Widerstrom, рече.. што е толку dimm слот.
"Нашето стратешко партнерство со Playtech продолжува да биде составен дел на нашиот раст планови, како и нашите успеси досега.Оваа миграција ќе им понуди полски клиенти водечки корисник искуство, и пошироко, тоа ја потврдува нашата omni-канал лидерство во Централна и Источна Европа." Планирани миграции: стратешки потег е најновиот развој во компаниите' onmi-канал партнерство во Источна и Централна Европа со Хрватска да биде петтата земја планира да оди во живо подоцна во годината со IMS како јадро игри платформа и FEG sportsbook интегрирани до тоа.За својот дел, Playtech Главниот Оперативен Директор, Шимон Akad, додаде.. она што е sng турбо во покер. "Ова е само најнов чекор во она што продолжува да биде импресивен раст на траекторијата за Fortuna, и ние знаеме многу повеќе за да се дојде.Како и истакнување на моќ на Playtech ЕДЕН како решение за лиценци, ова е исто така одличен пример за тоа како Playtech може да биде технологија на услуги на избор за компании како што се прошири и да ги градат своите придонеси во нови пазари." Стратешки потег: Република Полска е најновата земја каде компанија основана во 1990 година, сега може да управувате со своите играчи од една платформа и испорача една 360 поглед на нив низ сите мигрирале земји, во прилог да биде во можност да ги користат Playson е одговорен коцкање алатки како и својот играч ангажман центар, според објавување на вестите.Бидејќи првиот партнерство со Лондон-со седиште на фирмата на август 25, 2016 година, Fortuna прерасна во водечка регулирани обложување и игри оператор во Централна и Источна Европа.А нагласи на партнерството вклучува лансирањето на првата чешка (Fortuna Игра) онлајн казино она што е мека 16 во blackjack. Fortbet преземање: Во јануари 2018, Fortbet Holdings Ltd, мнозинскиот акционер (79.8% на време) во Fortuna Забава Група, започна преземање понуда за компанијата.Дел од чешко-словачкиот инвестиции група Penta Инвестиции, Fortbet постигнаа договор со Fortuna за CZK 182.50 вреднување на CZK 9.49 B ($447.83 милиони долари) во тоа време.По успешното преземање, во октомври 2019, Fortuna се преселила своите спортски обложувања продавница во Словачка врз Playtech е IMS платформата откако беше првично инициран во 2018 теренс ридот partita на покер. Акции во Isle of Man-базирани Playtech саладин (LON:PTEC) биле тргување на 230.10 GBP во Лондон, во близина на четврток. теренс ридот покер szene германски.