хард рок тампа покер листа на чекање

јута слот кањонот водени тури

Т.н хард рок тампа покер листа на чекање.
"насмеани желка" може да се сними во прави оние што се противат на големи нови казино во Северниот Залив — мала заедница околу 150 километри северно од Торонто, Канада — досега не биле во можност да се направи: да се стави крај на контроверзниот проект.На "насмеани желка" од Канада може да се победи од казино на програмерите во Северниот Залив. (Сликата: Википедија) Тоа се вика Blanding е Желка, иако тоа е подобро познат како "насмеани желка," поради неговата постојана појава на насмевка.На рептили се смета за загрозен вид, и локалната група вели дека неговата иднина ќе биде уште повеќе загрозени ако казино е дозволено да се продолжи.Тие велат игри на местото на случувањето е закажана биде изграден на деликатна мочуришта комплекс каде желки обично гнездо.
"Бев шокиран да се размислува нашиот Совет ќе ја разгледа можноста за градење казино на Pinewood Парк Вози," Џим Сива, портпарол на групата "Зачувај Желка, Прекинете со Казино, изјави Лавров Денес хард рок тампа рулет маси. "Тоа е пресвртница областа на Охридското Nipissing, и како еден од главните развој ќе бидат многу штетни за загрозени видови, како на Смешка Желка.Во средината на декември, Северна Заливот на советот на град беше се сретна со boos, jeers, и бес откако гласаше 8-3 во корист на одобрување на казино во малиот град на 50,000 usps mail слот во близина на мене. Противниците тврдат дека политичарите беа поставување на приоритети на инвеститорот во пресрет на оние на заедницата, додека поддржувачи брани проектот како можност за економски раст.На $31 милиони казино се очекува да се создаде околу 200 работни места.Не вреди, инсистира Сива, кој вели дека советот е игнорирање на провинциски закони за заштита се "во ризик" видови јута слот кањонот водени тури.
"Јас ќе бидам барајќи од нив да не продолжи на овој сајт и она процес доведе до избор на овој сајт," Сива рече.Досега, локалните политичари се unmoved од маките на насмеани желка.Насмеани Желка Факти: всушност, властите имаат сега motioned да се направи област во прашање изземање од провинциски Загрозени Акт, дозволувајќи им на програмерите да се отвори во текот на bogs и мочуришта на имотот.Ми помина од 8-2 глас, но член на советот Марк Кралот tabled предлог на повторно разгледување, односно советот ќе го ревидира прашањето на својата следна седница јута слот кањонот пало duro. "Јас скоро се чувствуваат како овој совет исчезна од нула до 100, во втора," Кралот рече следново на советот да гласаат.Но, тоа не може да биде толку едноставна како и од страна на зајакнување на Загрозени Видови Чин: областа во прашање е исто така заштитени под федералниот Видови на Ризик Дело, како и на Онтарио Риби и диви животни Конзервација Дело.Додека членовите на советот во корист на проектот се ветува одговорен раст, некои жители остане навреден дека таквиот потег е дури и се смета. "Се обидувам да се заобиколат на загрозени видови законодавство, така што некои може да bulldoze критично живеалиште е како глупав како цивилизација може да се добие," еколошки активист Yan Робертс изјави совет. 21560 казино риџ патот yorba линда ca.