јута слот кањонот водени тури

21661 казино риџ yorba линда

#8220;студија има за цел да се изнајдат методи за зголемување на даноци од страна на целосно истражување на продажбата на приходите на коцкање индустрија во провинцијата," објави Кореја Bizwire.Во прилог, на провинциската влада ќе направи детални планови за да се вратите даноци на локалните заедници, тоа се додаде.eju службеници ќе се споредуваат и анализираат даночна стапка од казина во други јурисдикции, како и методи за зголемување на даночните приходи од индустријата, рече медиум.eju не се некои посебни отстапки, им се даваат на своите туризмот од страна на централната власт.Островот е многу популарна со копното Кинески holidaymakers и ги нуди безвизен влез во Jeju ако тие доаѓаат директно од страна на меѓународен лет или меѓународни траект или брод.Копнените Кинески посетителите на други делови на Јужна Кореја треба виза.ccording на Универзитетот во Невада, Лас Вегас' (UNLV) Центар за Игри Истражување, Јужна Кореја е казина се регулирани од страна на државата, Национална Коцкање Контрола Комисијата, и таму е ефективна стапка од 20 проценти на казино игри приходи.enting Сингапур Саладин, подружница на Малезија кооперација Genting Bhd, соработува со Кина недвижности инвеститорот Слетување Меѓународен Развој Ltd да се изгради US$1.8 милијарди странци-само casino resort во Jeju.Компаниите се скрши во земјата на своите Jeju проект во февруари.igh-квалитет казино места во Jeju може да има корист од растење на бројот на Кинески туристи на островот, изјави белешка од Унијата Игри Истражување Macau Ltd во февруари. јута слот кањонот водени тури.