21560 казино риџ патот yorba линда ca

најблиску казино на бристол тенеси

"Да претпоставиме дека сте биле идиот.И да претпоставиме дека сте биле член на Конгрес.Но, повторувам себе си." – Марк Твен Претходно оваа недела, Њујорк Тајмс имаше една статија под наслов "Покер Inc.Да Чичко Сем: Замолчат И Да Се Справат".На површината тоа е истражување на Full Tilt Покер, Црн петок и можноста за онлајн покер станува експлицитно го легализира и регулирани во рамките на сад, и тоа е веројатно токму онака како што гласи: да се просечните Времиња читателот кој не знае многу повеќе за покер и онлајн покер индустрија.Но, ако дури и една inkling за онлајн покер, тоа не е тешко да се види, она што не е во ред со приказната.Да позајмуваат Марк Твен е логиката од цитатот погоре: да претпоставиме дека вие не знаете ништо за покер, и да претпоставиме дека сте биле редовни вести репортер.Член почнува со здив описи на Full Tilt honchos Крис Фергусон и Хауард Lederer како "големите мајстори", чија стилови биле "бескрајно parsed" од страна на покер притиснете.Кои би можеле да имаат било вистина во раните денови, особено на поранешниот светски шампион Фергусон, но уште од најраните денови на бум една цела нова генерација на покер играчи има излезе со импресивни успеси на сопствената.Овие денови на покер медиуми е многу поверојатно да бидат заинтересирани во играчи како Џејсон Mercier или Бен Јагне отколку во диносаурусите како Lederer, освен ако некој владин службеник е случајно, вклучувајќи ги и "Професорот" во печатот се спомене перење пари или Понзи шемите.Но, тогаш повторно, како и времето потребно за потруди да се истакне, покер е "cultish" заедница – ние сме веројатно само издигнувајќи ги нашите лажни идоли, затоа што ние не знаеме какви било подобро.Од таму на член фрлања извади посебна линија на статистика – колку луѓе се игра покер на интернет, износите gambled на тоа, коефициентите на притискање на различни раце – што се чита како некој само да заврши poring текот на енциклопедијата влез за индустријата.На овој начин тоа е многу како и секоја друга карактеристика на покер во мејнстрим штекер – тоа зборува за покер како да е тоа за прв пат.Ова е веројатно еден цврст пристап, бидејќи публиката треба никогаш навистина не научиле ништо за играта или прашања околу тоа од десетици речиси идентични приказни објавени од првата ТВ реклама за онлајн покер погоди Американскиот звучните бранови.Кога конечно ќе дојде време да се зборува за вештина-versus-среќа дебата, на Време новинарите, како Стојановски е куче salivating на звукот на тонот на бел, reflexively се врти да nanny група се Фокусира На Семејството за понуда кое покажува се што е во ред со мејнстрим статии за покер (акцент рудникот): Чад Хилс, кој ја анализира коцкање индустрија за да се Фокусира на Семејството, вели вештина-versus-шанса аргумент е глупост.Точно, играчи може да се подобри својата игра со пракса и така натаму — но картички на крајот се утврди кој ќе победи и кој губи.Не се и најдобрите играчи "можат да ви кажат што е со следниот картичка превртува ќе биде," Г-вели Хилс 21560 казино риџ патот yorba линда ca.

"Ако го регулираат тоа, ти си напукнување отворена вратата за една од најголемите expansions на коцкање некогаш во историјата на сад." Најтешкиот дел за оваа бесрамна погрешно толкување на основните природата на играта е дека тоа е направено така случајно.Да се каже дека "на карти на крајот се утврди кој ќе победи и кој губи" во играта на покер прави толку многу смисла како вели дека објектот е тежината е тоа што на крајот ја одредува дали тоа може да лета.300-тон Боинг 747, секако, може да лета благодарение на законите на аеродинамика и рака на покер секако, може да заврши без картички утврдување исходот благодарение на секој играч е способноста да се свитка раката; секој запознаени со дури и на најосновните правила на покер знае дека ќе може да се свитка раката во секое време.Тоа е како да ми кажуваше дека светот е рамен, а потоа прашуваат што сакам да се јаде за ручек.Репортери пак да извори како се Фокусира на Семејството со цел да се задржи чувството за рамнотежа, но тоа е лажна рамнотежа.Наместо на рамнотежа, ова едноставно му овозможува на loudest политички гласови пак nuanced предмет како можна легализација на покер во приказна со само две страни – жално за публиката, но многу погодно за на читателот.Во зависност од Христијанско-право пробие како извор на релевантноста на вештина наспроти среќа во покер е на исто ниво со барање Муслиманскиот имам да коментира за научни согледувања поврзување на сончеви пеги на временските услови модели на Земјата.Нема новинар во вредност од два бита некогаш ќе се разгледа правење на тоа, но тука Пати е повторно слепо regurgitating цитат од Забава Полицијата.Тоа е глупаво, во најдобар и чист измамен во најлош случај.Чудно е доволно, Забава портпаролот на Полицијата всушност хитови на приказната е погребан lede кога зборува за "еден од најголемите expansions на коцкање некогаш во историјата на сад." Ако Пати се случува да го цитирам PartyGaming е извршен ДИРЕКТОР Џим Рајан за "неизбежноста" на Конгрес регулирање на играта со било каков вид на сериозноста на сите, тоа треба да се зборува за деталите на тековна притисни за легализирање на игра.Наместо на добивање остроумен прашања и одговори, иако, ние се добие истиот гласови претставена време и време повторно е во служба на истиот, стар лажно чувство на рамнотежа.Две-страница функција има многу простор да одговори на сите најважни прашања во врска со експлицитна легализација на покер во сад:, Кои ќе бидат победници и губитници доколку било законодавство да се легализира покер поминува, и кој е лобирање на Конгресот во име на нив?Кој се противи легализација врз основа на други отколку што Невидливиот Човек Во Небото вели?Што би иднина Американски онлајн покер пејзаж изгледа како, и што ќе крајниот резултат да биде за играчи и владата на САД?Ако ви се зависи од Време, никогаш не се знае одговорите на тие прашања.Но секогаш ќе се потсети на тоа колку малку редовни вести репортер всушност не знае за големиот Американски игра.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 21661 казино риџ yorba линда.