најблиску казино да брајтон мичиген

реката дух

На Тампа Беј Молња (19-6-2) стана првата NHL тим да стигне до 40 поени и во моментов се води лигата во цел диференцијал, заработувајќи однос на oddsmakers кои ги имаат фиксиран како +700 фаворити за да ја воочи големината 2018 Стенли Купот.Шансите учтивост на OddsShark.com Молња седат на врвот на Атлантик Дивизијата пласман и не изгледаат како тие ќе имаат многу конкуренција надвор од второ место Торонто Јавор Лисја.Торонто (18-10-1) е три поени зад Тампа Беј, но има исто така, одигра два помалку игри, и Атлантскиот трка чини многу помалку предизвик сега во Источната Конференција од Митрополитот, каде седум од осумте тима имаат победа евиденција.Тоа, рече, Јавор Лисја се втор избор за да победи сето тоа на +900 најблиску казино да брајтон мичиген. Во Градското Поделба, Њу Џерси Ѓаволи (16-7-4) се изненадување, тимот оваа сезона, како на почетокот лидери, пред Колумбо Сини Јакни (17-10-1), Вашингтон Метрополи (17-11-1), Њујорк Островјаните (16-9-2), Питсбург Пингвините (15-11-3), Њујорк Ренџерс (15-10-2) и Каролина Урагани (11-10-5).На таа група, Сини Јакни и две-време одбрана Стенли Купот шампион Пингвините се гледа како на врвот наслов кандидати, со двете од нив се наведени на +1200 шансите најблиску казино да brookings орегон. Tropic се една од трите екипи на +2200, Чикаго Blackhawks и Далас Ѕвезди се другите.На Западната Конференција може да се пофали третиот избор да победи на Чаша во Сент Луис Блуз (18-8-2) на +1000 иако Нешвил Предатори (18-7-3) само overtook нив за првото место во Централната Дивизија.Нешвил (39 поени) е врзан со Колумбо, Питсбург и Winnipeg Авиони на +1200 најблиску казино да брајтон mi. На Авиони (17-7-4) и Блуз секој има 38 поени.Пацифик Дивизијата трка, исто така, е интригантна поради екстремно брз почеток од Вегас Златна витешкиот ред (17-9-1), кои биле поставување на сите видови на евиденција за експанзија на тимот.Лос Анџелес Цареви (18-8-3) се возат шест игра победничката низа од намалувањето на три по ред, вклучувајќи 4-2 патот загуба во Вегас на 19 ноември реката дух. Кралевите очигледно има повеќе искуство отколку Златниот витешкиот ред, но тие се уште врзан на +1400 да победи на Филџанот.Ванкувер Canucks (14-10-4), исто така, одигра добро на почетокот, и тие се +3300 заедно со разочарувачки Калгари Пламен (14-12-2) и Едмонтон Oilers (11-15-2), кои беа и двајцата би требало да биде подобро и оваа година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино.