кој се легализираше слот машини

покер на интернет депозит банката permata

Седум години по outlawing коцкање, полската влада размислува новиот закон кој ќе им овозможи на спортски обложувања и онлајн покер повторно во земјата.Вицепремиерот Jaroslaw Gowin потврди дека владата работи на нов коцкање сметка.Во интервју за полски Радио, Gowin призна дека "Полска претрпе огромни, multibillion загуби" по Коцкање законот беше воведен од страна на тогашниот Премиер Доналд Tusk во 2009 година кој се легализираше слот машини. Дека бил забранет коцкањето надвор од казината и на интернет чи n thu т рулет. "Тоа е причината зошто пред неколку месеци ние одлучивме да го промени законот, така што парите течеше назад во буџетот," Gowin рече, според полската вести штекер.Во Мај, Полска, Министерството за Финансии така, навести дека ревизии на земјата коцкање закони ќе вклучуваат дозволувајќи им на полско-лиценцирани онлајн оператори да понудат онлајн слотови, под услов тие пети линија во однос одговорен коцкање заштита за потрошувачите.Но најновата верзија посочи дека онлајн слотови ќе биде nationalized, кои работат само во рамките на националната лотарија услуги.Министерството за Финансии, исто така, планира да овласти земјиште базирани на неговото место, но овие "треба да бидат покриени од страна на државниот монопол врши од страна на одредено лице." Министерството забележува дека слотови се "исклучително зависност" и на тој начин нивната употреба ќе биде ограничен на "посветен области под контрола." Bookmakers, меѓутоа, сепак ќе работат во дополнителните економија, Gowin рече.Министерството има намера да говедско до спроведување напори против меѓународните оператори кои им служат на полскиот пазар, пред се од страна на стандарден IP - и плаќање-блокирање механизми.Министерството, исто така, се заканува "повеќе тешки последици" за операторите кои продолжуваат да flout законот покер на интернет минимален депозит 10 илјади.

"Во текот на следните неколку месеци коцкање ќе остане во [a shady областа на економијата], и Столбови ќе продолжи да се изгуби PLN 100-300 милиони евра месечно," заменик-претседателот на владата рече, забележувајќи дека Европската Комисија веќе даде своето одобрување да се движи напред.Министерството претходно изјави дека очекува својот нов коцкање режим за да стапи на сила на 1 јануари 2017 покер на интернет депозит банката permata. Во меѓувреме, на ревизија се доставува до разни други гранки на владата за нивно одобрување покер на интернет депозит преку pulsa. Govin рече втор законот ќе се појават откако првиот закон е донесен на "либерализација" системот да се направи тоа "безбедно да се користи букмејкер услуги, и да игра покер на интернет." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слободно регистрирај бонус без депозит казино јужна африка.