отварање на покер удел крстозбор поим

rascal flatts п казино dubuque

Индустрија извори тврдат дека Крајниот Влог и Апсолутна Покер, членови на топ-10 рангирана Cereus Мрежа, се со затворањето на нивните канцеларии во Kanhawake територија.Навратете со CalvinAyre.com за надградби на оваа кршење приказна.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre петтата годишна 2010 Бинго Самитот & Награди беше мое прво, па јас никогаш нема да заборавам и секогаш ќе се одржи на посебно место во моето срце...јас конечно заборавена Бинго Самитот virginity.Многу луѓе мислат дека бинго е досадно и затоа бинго конференцијата ќе биде досадно, но ќе морам да кажам јас не се согласувам.Диви и луди?Нема.Квалитетот сесии и вмрежување?То.Сите беа импресионирани од испаднат и квалитетот на индустријата професионалци во присуство на Бинго Самитот, затоа доведување во врска одлични сесии и вмрежување можности.Јас ќе треба да потврди дека Куршум Бизнис е 100% точни кога тие велат дека ова е мора да присуствува на настан на годината за онлајн бинго индустрија.Во текот на два дена бев на известување, научив дека бинго е суштински канал во гејминг индустријата, дека тоа продолжува да расте, и се тука за да останат.Иако многумина веруваат дека Европската бинго пазар достигна сатурација точка, бинго пазарот е се уште во подем и оператори се туркаат напред со консолидирање и за развивање на уникатен брендирање стратегии.Бинго играчи се многу лојални и се погледне за веродостоен брендот и заедницата, па без оглед на тоа дали операторот е дел од мрежата или не, успех на Европскиот пазар е за сите углед, третман, и придонеси.За оние од вас кои сакаат да научат повеќе, stay tuned за да CalvinAyre.com за Бинго Самитот Нагласува и мојот интервјуа со Фил Фрејзер од Кои Бинго, Сара Bateson на Paddy Power Бинго и Симон Колинс на Cashcade– сите три од нив се прекрасен.Куршум Бизнис момци не убаво работа на интегрирање на тони networking можностите во две Бинго ден на Самитот Искуство, вклучувајќи популарна брзина вмрежување седница, на церемонијата на доделување награди и по страна.На бинго награди самите беа брз и валкан, но мислам дека тоа е затоа што секој е загрижен за да се излезе од Викторија Парк Плаза и во текот на Маја, место на одржување на Бинго Награди По Страна.Сега не ме сфаќајте погрешно, на бинго толпата не е кремот на igaming забавите членови на екипажот, но тие се пријателски и лесен за да имаат соодветен разговор со...и тие дури и се напие малку премногу!Гласини има имало дури доцна во ноќта стриптиз бар екскурзија пост Маја, но јас не знам - јас никогаш не сум бил во стриптиз бар во мојот живот, јас дури и не знаат што се.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre отварање на покер удел крстозбор поим.