коцкање загуби на државните даноци

слободни парични средства без депозит слотови

Велика БРИТАНИЈА онлајн букмејкер Небото Обложување & Игри (SB&G) има постигнато во согласност раст низ сите поделби, според нејзините објавени цела година резултатите за годината што завршува на 30 јуни 2016 година коцкање загуби на државните даноци. Финансискиот извештај се истакнува дека приходите хит £373 милиони евра во 2016 година, а 51% се зголеми од £247.5 m во 2015 година коцкање загуби пријавени на irs.

Раст беше предводена од Небото Бет спорт-обложување поделба, каде што приходите се зголеми 64% да £214m, од £130m 2015 година. SB&G приходи исто така беше bolstered од 36% i-игри се зголеми за да £159.5 м. SB&G ги привлече 31% повеќе корисници отколку минатата година, и сега е на издржување на 1.95 милиони играчи.Да се справат со приливот на бизнис, операторот ги прошири своите вработени да 818 коцкање загуби другите разно одбитоци. По велика БРИТАНИЈА раст, SB&G најави дека тоа е следењето на меѓународните expansions, која започна со лансирање на Небото се Обложуваат на "Супер 6" производ во Италија оваа август.За објавување на финансиски резултати, Небото се Обложуваат извршен ДИРЕКТОР Ричард Флинт коментира: "2015/16 е уште една одлична година за бизнис и ние сме задоволни да ги предаде на оваа силни перформанси и покрај некои невиден плати испис вклучувајќи исклучително великодушни Cheltenham Фестивал понуди и плати-надвор од околу £5m на Лестер Сити освојување на Премиер Лигата слободни парични средства без депозит слотови. "Имаме продолжи да инвестира во и нашата технологија и мобилни платформи од нашата база во Јоркшир и на нашите Супер 6 производ успешно лансиран во Италија, бидејќи периодот од крајот.Нашите силен импулс продолжи во тековната финансиска година и ние сме возбудени за можностите напред и во велика БРИТАНИЈА и меѓународно ниво.".