слободни парични средства без депозит покер

табела на рулет се прелива машина coudre

Професионална Фудбалската Асоцијација го отвори патот за неограничена на shortlist за нивните 43 годишниот церемонијата на доделување награди и Riyad Mahrez, и Dele Alli се фаворити за да ги собереш на главните награди.Што е разликата година прави?Назад 12-месеци и ќе се најде Chelsea и Manchester City scrapping за титулата, Втори покажува забите, но сепак се плашат да залак, и Лестер Сити беше почетокот на кандидира на форма што ќе ги видите се постигне најголем избега во Премиер Лигата историја.
Chelsea е Едем Опасност зедов наградата за PFA Играчот на Годината, како и Хари Kane освои помлад верзија.Лигата на Chelsea доминираше на Премиер Лигата Тимот на Сезоната окупаторската пет позиции.Овој викенд, Chelsea се соочува надвор против Човек на Градот, и само Chelsea и Човекот Град фанови и се грижат.За остатокот на фудбалот е восхитена фанови, тие биле повеќе заинтересирани за Лестер Сити игра против Вест Хем на Кралот Моќ Стадион.Како што реков, што е разликата од една година, го прави.Човекот Град освои дека безначаен натпревар 3-0. Серхио Aguero, веројатно еден од најдобрите играчи што некогаш благодатта на Премиер Лигата, постигна петтиот хет трик на својот Маж Град кариера.Тој е сега постигна 21 Премиер Лигата цели оваа сезона, само еден зад лидерот Хари Kane, и го постигна 99 цели во 146 настапи за својот клуб.А сепак, тој нема да го направи shortlist за PFA Играчот на Годината Награда.Тој никогаш не освои награда слободни парични средства без депозит покер.

Premier League Top Goalscorer Шансите Хари Kane – настани Серхио Aguero – 7/4 Џејми Vardy – 11/4 Сега одлуката да се изостави Aguero од оваа прослави shortlist не може да биде како irksome имаше тоа не е за вклучување на Арсенал Mesut Ozil.Често се потсмеваше за неговата lackadaisical настапи од потпишување од Реал Мадрид, не постои сомнеж дека Ozil има отиде до продавница оваа сезона.Тој е голем придонесувач во 24 Арсенал цели (18 помага и 6 гола), но тој е подобар играч од Aguero?Ако не Aguero, тогаш што за Манчестер Јунајтед е Дејвид De Gea?На Шпанецот уште еднаш покажа тој е најголемиот голман во светот со домаќинот на светот-класа спасува.Јас сум исто така, малку miffed како да се зошто Dele Alli не беше вклучена во Високи краток список, иако тој е во потрага како чевли за Млад Играч на Годината награда. PFA Играчот на Годината Награда Shortlist • Riyad Mahrez 4/11 • Џејми Vardy 9/4 • Хари Kane 12/1 • N'Golo Kante 20/1 • Dimitri Payet 18/1 • Mezut Ozil 40/1 јас немам аргументи со листа (освен Ozil). Mahrez е омилен да ги собереш на наградата, и јас назад, дека се јавам.Тоа е, исто така, одлично да се види Хари Kane докаже тој не беше една сезона се прашувам.Тој е сега постигна 43 Премиер Лигата цели две сезони и стана една од најпознатите сериозен напаѓачите во светот.Она што е интересно за овој список, е, освен Ozil, нема играчи вклучени од т.н табела на рулет се прелива exterieur. поголеми тимови.Сега тоа е голема два прста на луѓе кои веруваат дека парите можат да купат успех табела на рулет mots fleches.
PFA Млад Играч Играч на Годината Награда Shortlist • Dele Alli 1/8 • Хари Kane 5/1 • Romelu Lukaku 25/1 • Рос Barkley 33/1 • Philippe Coutinho 50/1 Може Хари Kane ги собереш на nippers награда за вториот последователен сезона?Како може да се аргументира против 22 Премиер Лигата цели?Добро, вие не може, освен ако не е еднакво импресивен млади примероци хранење него поголемиот број на топки во Dele Alli, и јас би сакал да видам на lad ги собереш на награда.Споделување и сподели под исти услови како и сите на тоа.Она што не ме изненади е вклучувањето на Everton дуо Romelu Lukaku и Рос Barkley. Lukaku дојде на возраст оваа сезона со 18 Премиер Лигата гола, па јас барем може да се разбере неговата вклученост како надвор од влогот, но Everton има страшна сезона со фановите повикувајќи за раководителот на нивните шпански шеф.Тешко, се работи за Играч на Годината наслови во моето мислење.Имаше Луис Ван Gaal се најде на гем дека е Марко Rashford порано оваа сезона, јас сум сигурен дека неговото име ќе имаат, исто така, е на оваа листа.На 43 Годишна Играчи Фудбалската Асоцијација (PFA) Награди ќе се одржи во Grosvenor House во Лондон во недела, април 24 табела на рулет се прелива машина coudre. Tinie Tempah и Џејк Bugg ќе ги задржи играчите да се забавуваат.Во прилог на погоре споменати награди, ќе има награди за секоја Поделба на Тим на Годината, PFA Заслужуваат Награда, и награди за Играчот и Млад Играч во женската Супер Лига (WSL).Минатата година победник, Chelsea е Ji Така-Јун, е повторно на shortlist за главниот женски награда.Тука се shortlists за WSL.Жените PFA Играчот на Годината • Beath Медовина • Gemma Davison • Hedvig Lindahl • Izzy Christiansen • Ji Така-Јун Жените PFA Млад Играч на Годината • Бет Медовина • Danielle Картер • Хана Blundell • Кира Walsh • Никита Парис Како Гласачки Систем Работи На PFA рацете на гласачките ливчиња за да играчи од врвот 92 лига клубови и 8 Жени е Супер Лига (WSL).Играчи не можат да гласаат за еден играч во истиот клуб.Само играчи кои клубови имаат учествувано во гласачката може да бидат номинирани.Независна компанија смета и потврдена гласови, пред да го предадете на завршен гласачките ливчиња да Beever & Struthers Велика Британија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.