клуб едно казино fortnite турнир

титан казино бонус кодот ohne einzahlung

"Јас купив неколку особини во Филипини.Мислам дека тоа е мудро да се инвестира.Ако би можел да се врати назад во времето и да даде млади Razavi некои совети, јас ќе му кажам да се инвестира колку што тој може.Тоа е совети ми даде да ги сите покер играчи денес.Јас се погледне во мене сега, и дека, " ако покер исчезнува што ќе направам?' Јас би можел да се врати на делување, но тоа е една од најтешките бизниси во светот.И кој ќе вработи мене?Мојата БИОГРАФИЈА ќе кажам дека јас сум бил bumming околу коцкање за живеење клуб едно казино fortnite турнир.

"Едно нешто што навистина incenses мене е начин дилери се третира од тука.Пред неколку години, бев на оваа маса и имаше женски дилер.Некој отиде неа по таа направи грешка.Овој човек беше barreling во неа, па се јавив на подот, и викна на него.Начинот на кој тие се зборува за нив е срам.На најтажната работа е, истите тие дилери отсвират оние реката картички кои ви направи половина милион долари.Никој не се сеќава дека некогаш." Дали животот има смисла, или тоа е бесмислено, и ние го направи најдоброто од тоа? "Јас неодамна видов една статија дека јас не можам да се сетам во моментов.Тоа ме доби мислејќи дека можеби во иднина е мапиран за вас.Јас секогаш мислам назад за тоа како работите се зголемил, како и разни нешта отиде мојот начин.Најдов покер преку различни различни односи во рамките на делување.Секој еден доведе до друга земја, и уште една турнеја, и ако таа секвенца би се качил на кој било начин, јас не би каде што јас сум денес. Ли Дејви седнува со Сем Razavi да се зборува за својот живот во Филипини, смислата на животот, родителството, и како цар на реката скоро видов занишан од Вуду Zip Линија.Сем Razavi многу љубезно се понуди да ми купи вечера.Нормално, јас би го одбие, врз основа на некои смешно тестостерон обвинет човек нешто, но тој само ја освои $150,000 така што омекнат удар малку.Ми беше доцна.Тој нареди пилешко vindaloo, и пилешки крила.Јас сум вегетаријанци.Јас јадев Nan леб smothered во путер.Јас не сум многу добар вегетаријанци.Тоа беше добар разговор. "Јас ја играат сателит и да победи, но кога ќе дојде до одборот мојот лет е полна.Ако јас не би можела да добие на лет јас не би го направиле тоа на настанот на време.На крајот на оваа жена дојде наоколу и рече дека таму е уште еден седиштето на располагање.Како идам низ безбедност забележав тие ја зеде мојата торба надвор од авион.Јас мислев дека ќе мора да го пропушти лет, но тие велат дека би можел да го преземе како кабински багаж.Јас одам таму, а јас сум толку уморен јас се будам 3 часот.во настанот.Јас се добие Facebook пораката од генералниот директор на Круната прашуваат каде сум бил затоа што ми беше се заслепени надвор.Јас отидов за да победи на настанот титан покер стан андроид преземете.
Razavi е една од повеќето смирен, и непосредна покер играчи што некогаш се случува да се исполнат.Тој е исто така многу отворена, а најмногу од сите, многу интересна.Во ова интервју ние зборуваме за неговиот живот во Филипини, неговото семејство, како Татко, како Stepdad, смислата на животот, правејќи Светската Серија на Покер (WSOP) конечна табела, и надевајќи се дека Davidi Kitai ќе се елиминирани од страна на време, ние се врати на чело на табелата.Што сте се до? "Во однос на играње покер сум бил малку мрзливи на крајот.Но претпоставувам дека е одговорноста да се има дете.Јас сум лепење на Азија коло, и Азија Покер Турнеја (АПТ) во посебно.Јас сум овде земање на некои од поголемите купи-во настани." Она што ви го пропушти најмногу за живот во велика БРИТАНИЈА? "Ми недостига моето семејство.Имам шест браќа и три сестри, и јас не ги гледам често.Поголемиот дел од моето семејство живее во велика БРИТАНИЈА, а јас не сум таму многу.Еден од моите браќа живее во Мексико; тој излезе да ме види, и тоа е убаво." Јас верувам дека неодамна ја направи некои инвестиции, зборуваме малку за тоа. "Добив уапсен кога бев млад за крадење чоколадо барови.Бев загрижен што Татко ми би рекол.Тој седна мене надолу и имаше разговор со мене за тоа, а јас никогаш не го направив тоа повторно.Навистина ми се допадна тоа.Во очите на некои од моите соседи, ние може да се несовесно деца со родители кои не се грижи, но тоа го направи на сите нас растат многу respectfully и јас секогаш ќе го ценат тоа." Она што е живот, како што се родител? "Мојот син е една година и три месеци стари и јас сум уште се обидува да добие колку совет што можам.Одите во тоа со preconceptions на тоа како ќе се подигне него, но мора да го земе во вашиот чекор, се земаат секој ден како се доаѓа, и да го направите најдобро што можете. "Јас навистина уживаат во готвење.Вујко ми користи да има ресторан во Англија, и мојот брат е голем готвач – тој има работено со Гордон Ramsey и во други Мишелин ѕвезда ресторани.Мојот fiancée и јас би сакал да го добие од тука за да отворите некои ресторани во Филипини.Сакам да се вклучат, како и.Кога моите деца се праша што нивниот Татко не, јас сакам да имаме поинаква приказна од: "Тој игра на неговиот лаптоп, и оди да казино доцна во ноќта." "Јас секогаш имале малку внатрешната битка за професија сум во.Од една страна тоа е единствениот начин јас се направат пари, и јас исто така знам тоа плаќа мене многу повеќе од просечната 9 до 5.
Двајцата играчи имаа укината AJ и КЈ, и тој rivered на кралот.Ако изгубив 7 е v 10-ти тоа ќе биде полесно да се земе.Фактот дека јас бев еден картичка далеку, и разликата е како $400k повеќе, тоа беше тешко.Мора да се добие среќа во овие работи, иако.Јас не можам да се жалат.Јас го зедов тоа во QQ v КК и ја погоди Кралица на обратат, и јас го зедов тоа во КК v AA, и еден дечко укината KQ и тоа заврши доаѓање KQQ, јас, исто така собрал Квинс седум пати кога кратко, два пати удвојување со нив.Тоа е лесно да се лути, но некој би се земе дека резултатот.Ако ви се даде опција нема да игра еден настан, на WSOP, но би можеле да имаат $150,000 ќе го земе.Но, тоа е уште е прилично болна затоа што може да направи толку многу повеќе со $500k наместо од $150k." Добиете lates титан покер бонус кодот без депозит. "Тогаш имаше бизарна сет на околностите што доведоа до мене ANZPT победа во Мелбурн.Живеев во Тајланд, играње онлајн покер со мојот брат кога отидов да Cebu да се игра АПТ, завршил втор и јас бев во трчање за Играч на Годината.Решив да се обратите за тоа, и заминал за Америка да се игра во АПТ настан таму.Јас се разбуди наутро со ништо да се направи, како настан беше во вечерните часови – и така јас се одигра во сателитски за ANZPT Мелбурн на Ѕвезди.Јас никогаш не си играат со нив.Тоа беше само затоа што јас бев таму и немаше ништо да се направи тоа јас не. "Ако тоа беше со прва голема конечна табела ќе се најде мене виси на Вуду Zip Линија.Јас бев gutted начинот на кој јас се излезе.Јас го зедов тоа во толку краток оџакот, јас се нарекува и изолирани, па јас до крајот HU со АК v 77 титан казино бонус кодот ohne einzahlung.
"Menchu, мојот fiancée, веќе има една ќерка, и таа е прекрасна.Јас знам дека тој е дефинитивно во безбедни раце, бидејќи на начинот на кој таа ја зголеми Јордан.Но од моја гледна точка, јас зеде назад кон куќата кога тој е роден и си помислив: "Боже мој!" Тој спиеше во средината на нас и бев загрижен јас ќе се превртам и сквош него." Што е тоа како да транзицијата во улога на stepfather? "Таа е 11 сега.Таа игра голф, и има освоено толку многу турнири.Ако покер оди долу хил таа е мојот Willy Wonka Златна Билет.Таа е толку добро.Јас сум благи обноски лице, и така најтешките нешто се обидува да се стерн со неа.