Harrington raceway казино спортско обложување

колку чини покер дилер направи

Пенсилванија е почетна спортски обложувања фигури се во, и тие покажуваат колку длабоко залак владата има намера да преземе надвор од приходите.Бројките објавени во вторникот од страна на Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) покажуваат државата е единствениот лиценциран спортски обложувања оператор во месец ноември – Penn National Игри е Холивуд Казино во Penn National Race Course – ракува wagers вреди малку повеќе од $1.4 m две недели по sportsbook е ноември 15 започне.На овој $1.4 m, на Вилијам Хил-напојува sportsbook запленети импресивен $509k во приходите, што укажува на нешто апсурдно задржете го оценувате на повеќе од една третина harrington raceway казино спортско обложување. (АП bettors, висат вашиот кригла главите во срам.) Државната мандат 36% споделување на оваа сума дојде до над $183k, оставајќи поскромен $326k во бруто-приходи за книгата.Државата оттогаш започна уште две sportsbooks на SugarHouse Казино во Филаделфија и на Реки Казино во Питсбург, и овие книги се' локации во повеќе населени области на државата од Холивуд треба да се обезбеди добра зголеми кога декември броеви се објавени.Државата има уште да овласти било преку интернет или мобилен wagering производи.Како и за казина " традиционален приходи, на PGCB пријавени националната игри приходи од $254.3 m во ноември, во суштина рамна од истиот месец минатата година.Слотови приходи беше до 1% до $183m додека маса игри приходите падна 1.3% од година на година да $71.3 м харис аукција казино maricopa arizona. Parx Казино задржи својот пазар-водечки статус во ноември со вкупно игри приходи од $48.2 m, додека второпласираниот Песоци Витлеем беше добро назад на ознаката со $40.3 м.За втор по ред месец, Песок' севкупната ефикасност во голема мера беше врати назад од својот лошо вршење на маса игри, кои објавија уште еден месец на двојно-цифрен се намалува, додека табела второпласираниот Parx објавено друг двоцифрена се зголеми.Конечно, Пенсилванија е лиценциран фантазија спорт оператори пријавени вкупно приходи од $3.24 m, на кои големо масовно беше придонесе со DraftKings ($1.75 м) и FanDuel ($1.42 м).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre харис и морис слот заедно биро.