риби хороскоп за коцкање денес

покер dinero гратис гревот депозити

ЕДНА ЖЕНИТЕ ATOMWEIGHT СВЕТСКИ ШАМПИОН АНГЕЛА ЛИ се СООЧУВА МЕИ YAMAGUCHI ВО РЕВАНШОТ ЕДЕН WELTERWEIGHT СВЕТСКИ ШАМПИОН БЕН ASKREN се СООЧУВА SHINYA AOKI ВО ПЕНЗИЈА РУНДА 14 септември 2017 – Сингапур:најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), има само најави уште една возбудлива спектакл како што се враќа дома за да Singapore on петок, 24 ноември.Сингапур Затворен Стадион е поставено да се игра домаќин на ЕДНО: БЕСМРТНА ИЗВРШУВАЊЕ, кој апсолутно најдобар боречки уметници во светот.Во главниот настан, непоразен ЕДНА Жените Atomweight Светски Шампион "Незапирлива" Ангела Ли ја брани својата титула против Јапонски боречки вештини ветеран Меи "V риби хороскоп за коцкање денес. V" Yamaguchi во much-anticipated реваншот на нивните епски првата средба во 2016 година. Во вечерните часови е ко-главниот настан, ЕДЕН Welterweight Светски Шампион Бен "Funky" Askren чекори во внатрешноста на кафез за последен пат во неговата совршена кариера да ја брани титулата против Јапонски легенда Shinya "Tobikan Judan" Aoki.Билет информации за ЕДЕН: БЕСМРТНА ИЗВРШУВАЊЕ е достапен на www.onefc.com Chatri Sityodtong, Претседател и извршен ДИРЕКТОР на ЕДНА Првенство, изјави: "Ова ќе биде најголемиот настан кои некогаш сме ги стави заедно за боречки вештини навивачи во Сингапур и во целиот свет.Две од најпознатите доминантен светски шампиони во ЕДЕН Шампионатот историјата се поставени на благодатта кафез во една вечер од светска класа забава.Ангела Ли и Меи Yamaguchi се подготвени за бис на нивните феноменална прва рунда во 2016 година во реваншот на епски пропорции, додека Бен Askren ќе направи за неговите фанови за последен пат против легендарниот Shinya Aoki.Тоа е ноќ фанови ќе сигурно не сакате да го пропуштите." 21-годишниот "Незапирлива" Ангела Ли на Сингапур се смета за еден од ЕДНА Првенство е најистакнатите спортисти.Таа заробени в.д. ЕДНА Жените Atomweight Светското Првенство со стравопочит-инспиративна победа над Меи Yamaguchi во 2016 година, и од тогаш ја одбрани титулата успешно во два наврати.Ли е убава комбинација на елитата впечатлива и grappling има докажано да биде моќен формула за успех, како што таа остана без пораз во својата кариера.Во најновата рунда на импресивен работи, Ли доминираа со врвот кандидат Istela Nunes, изложен нејзиниот широк спектар на вештини и покрај страдање од болеста.Таа сега се враќа во Сингапур да се брани својата титула против Меи Yamaguchi во much-anticipated реваншот. 34-годишниот Јапонски боречки вештини ветеран Меи "V.
V" Yamaguchi е женски atomweight standout и ЕДЕН поранешен светски првак предизвикувач од Токио.Таа е ДЛАБОКО Накит Featherweight Шампион, и е сопственик на седум поднесоци и две knockouts во својата 27-рунда професионална кариера.Во 2016 година, Yamaguchi соочат со предизвикот Ангела Ли за в.д дека pirelli p слотови за продажба. ЕДНА Жените Atomweight Светското Првенство во епска пресметка која подоцна ќе победи повеќе 'Борба на Годината' почести од меѓународните медиуми публикации.Во нејзината последна рунда, Yamaguchi поднесени врвот кандидат Џени Huang импресивно во рок од само два круга.Со победата, Yamaguchi се здоби со право да ја оспори за светската титула откако повеќе од спротивната страна на шампион Ангела Ли.Поранешниот NCAA Division јас Сите Американски и НИ Olympian, Бен "Funky" Askren е колегиум борење легенда и еден од најдобрите боречки уметници во светот денес дека pirelli p слот сплит венчиња за продажба. Askren се приклучи ЕДЕН Првенство во 2014 година, преземање на промоција на од бура и фотографирањето на ЕДЕН Welterweight Светското Првенство со убедлива технички нокаут победа над Nobutatsu Suzuki.Од тогаш, Askren успешно ја одбрани титулата три пати, и престана шест од неговите последни седум противници да одржи совршена 17-0 професионални рекорд.Во она што е да се биде наплатен како последната рунда на Askren е славен професионална кариера, Американските е наместен да ја брани титулата против легендарниот Shinya Aoki на Јапонија.Глобалната боречки вештини ветеран Shinya "Tobikan Judan" Aoki на Shizuoka, Јапонија, е еден од светски најпознатите декорирани спортисти.Тој е СОН Лесни Шампион, поранешниот Shooto Welterweight Шампион, и поранешниот ЕДЕН Лесен Светски Шампион.34-годишниот Aoki е Бразилскиот jiu-джицу црн појас под познатиот Yuki Nakai и има освоено повеќе grappling турнири од целиот свет.
Aoki, исто така, има црн појас во џудо и е широко се смета за еден од најдобрите чиста grapplers во професионални боречки вештини конкуренција денес.Во неговата следната рунда, Aoki го прави неговата ЕДЕН Шампионатот welterweight деби, преземање на владеел ЕДЕН Welterweight Светски Шампион Бен Askren на сад за титулата.За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот, ве молиме посетете ја www.onefc.com следете нè на Твитер и Instagram @ONEChampionship, и да ни се допаѓа на Facebook.За ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, ЕДЕН Шампионатот е дом на боречки вештини.Светот повеќето возбудлива боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија, кој се некои од најдобрите светски боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.Во прилог на својата дигитални платформи, ЕДЕН Шампионатот преноси до над 1 милијарди потенцијални гледачи низ 128+ земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи ФОКС Спорт, Setanta, МНК, Астро, Thairath ТВ, ABS-бибиси арапски, TV5, MYTV, HTV, OSN и повеќе.Медиумите Контакт: Loren Мек, ЕДЕН Првенство (e): [email protected] (м): +65 9771 5617 @LorenONEFC Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер dinero гратис гревот депозити.