Nacht дер lieder казино берн

кралската аце казино слободни парични кодови

Американските Игри Асоцијација (АГА) главен извршен Френк Fahrenkopf сомнежи дека федералниот регулирани коцкање ќе се случи оваа година и наместо тоа да се повтори неговото верување дека надворешно-сајтови се хостирани "следната граница на нашиот бизнис". Fahrenkopf беше да се зборува на Глобалната Гејминг Expo (G2E) во Вегас и им кажал на новинарите дека брзо дејствување во куци патка сесија ќе биде единствениот начин за да добиете сметка за да се помине. "Ние ќе треба многу напорна работа и малку коцкар е среќа да се види сојузна законот помине оваа година.Очигледно, ништо нема да се случи пред изборите.Тоа значи едно куцо паторот (сесија) е нашата последна шанса," Fahrenkopf рече.На АГА е една група која е зад регулирање на онлајн покер на федерално ниво, како на државно ниво ќе биде комбинација од правилата дека ризикот на безбедноста и благосостојбата на потрошувачите, според Fahrenkopf.На истата конференција, Дејвид Шварц, директор на центарот за игри истражување на Универзитетот во Невада, Лас Вегас, изјави дека регулатива е "неизбежна на ниво на држава", туку "како на федерално ниво, тоа е фрли нагоре".Не можеше да се стави тоа подобро себеси, Дејвид.Марк Lipparelli, поранешен претседател на Невада Игри Одбор за Контрола, изјави на конференцијата дека подот до 15 држави може да се регулира коцкање во следните четири години nacht дер lieder казино берн. GamblingCompliance извештаи дека Lipparelli рече дека во наредните 12 до 18 месеци можеме да очекуваме пет држави да ја легализира некој вид на iGaming кралската аце казино слободни бонус кодови. Lipparelli не звук забелешка на претпазливост за да оние размислување држава-по-држава прописи ќе биде брзо да се тркалаат и цитира "комплексноста" на држава-по-држава регулатива како причина за ова.Најголемите спортски лиги во сад се повикуваат Њу Џерси лицемерно по укажувајќи на нивните спортски обложувања сметка овозможува без обложување на Њу Џерси колеџ игри.Судот поднесување од страна на големите професионални спортски лиги и NCAA, кој гласи: "по Исклучок од обвинетите инсистирање дека државата е коцкање шема нема да имаат негативен ефект врз спортски организации, државата има ослободувањето на спортски настани на свој колеџ и универзитет тимови, како и сите колегиум спортски настани што се одржа во Њу Џерси, од многу коцкање дека обвинетите сега инсистираат нема да предизвика никакви повреди кралската аце бесплатно казино чип 2021. "Никаде во нивната кратка дали обвинетите се обиде да објасни зошто Њу Џерси има издвојувани свои сопствени тимови и спортски настани за заштита од повреди кои наводно не постои." Двете страни во моментов се заклучени во горчливиот спор околу тоа дали Њу Џерси треба да им биде дозволено да понуди спортско обложување во Атлантик Сити казина и Џерси коњ песни.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кралската аце казино слободни парични кодови.