се коцкање места отворени во wv

казино brango без депозит бонус кодови денес

Осум казина во Атлантик Сити, се откри на своите финансиски резултати за првиот квартал од 2016 година покажува во комбинација 31.1% пораст од година на година во севкупната оперативна добивка до $106.58 милиони евра.Според бројките од Њу Џерси Поделба На Игри за Спроведување на законот, зголемувањето на некои $25.26 милиони денари за три месеци, период беше потпомогнат од 1% зголемување од година на година, во просек, хотел вработување стапки да 73.8%, додека вкупниот казино приходи дојде во $802.63 милиони денари, што претставува 2.7% подобрување.Додавање на добри вести, казина вкупните нето приходи за првите три месеци од 2016 година напредни 3% од година на година да се погоди речиси $609.91 милиони евра, додека во комбинација продажба, во која беа вклучени оние од самостојно да се кандидира ресторани, барови и продавници во рамките на својства, отиде со 2.8% за да стигнат до $845.15 милиони евра се коцкање места отворени во wv.
"Повеќе луѓе ја поминаа ноќта и тие трошат повеќе пари тука од тие го направија минатата година," рече Метју Levinson, Претседател на одборот за Казино Контрола на Комисијата се коцкање добивка данок. "Приходите што се нагоре, за трети-лица продажбата се нагоре, вработување е и просечната соба стапка е up." Levinson, изјави Притиснете На Атлантик Сити весникот дека квартални резултати на претставена "уште еден знак на зголемување на здравјето на Атлантик Сити е казино индустријата" и изјави дека тој се надева овие крајни резултати ќе видите оператори "продолжи да reinvest во нивните својства и да креирате нови атракции" казино brango без депозит кодови 2021. "Во крајна линија се зголеми на седум казина со шест покажува зголемување на нивниот профит од повеќе од 20% по квартал, во споредба со истиот период минатата година", рече Levinson.Бројките покажаа дека квартален бруто оперативна добивка за Tropicana Казино И да се Впуштат Атлантик Сити застрелан од страна 205% од година на година да $7.31 милиони евра, додека Златна Грутка Атлантик Сити објави 64.7% скокни до $6.71 милиони евра.На Borgata Хотел Казино И Спа, кои постојано ги доминираше на локалната сцена во однос на износите на своите казино победи од коцкари, видов својата прва четвртина од бруто оперативна добивка издува од 23.9% од година на година да се постигне $47.67 милиони додека слична подобрување од Bally е Атлантик Сити видов нејзините резултати доаѓаат во на $5.61 милиони евра.Цезар Атлантик Сити Хотел И Казино пријавени 2,5% зголемување од година на година во првиот квартал бруто оперативна добивка до $15.32 милиони со околните Адут Таџ Махал Казино објавување на 47.4% подобрување, иако ова се уште го остави 2,010-соба операција во црвено за мелодија на $4.59 милиони евра казино brango без депозит бонус кодови денес.
Harrah ' s Одморалиште Атлантик Сити беше само имотот на извештајот негативно варијанса, кога во споредба со истиот период во 2015 година со својата 3.1% откажат од година на година, што доведува до бруто оперативен профит од $26.8 милиони додека Одморалишта Казино Хотел претвори во првиот квартал загуба од $339,000 минатата година во бруто профит од речиси $494,000 ова време надвор. казино brango без правила бонус.