кралската казино брза град sd

не draftkings имаат слот машини

Тексас жена оставајќи Лас Вегас преку McCarran Меѓународниот Аеродром погоди голем џекпот пред полетувањето минатата недела.На аеродромот Twitter feed објавено слика на една жена по име Megan H кралската казино брза град sd. на Цвет Могила, Тексас, славејќи четврток.Таа имаше својот куфер во забавува кога таа одлучи да се игра Тркало на Среќата слот.Нејзиниот врти не произведуваат банкрот.Наместо тоа, таа го зеде награда на повеќе од $302,000 на нејзината порта.Уште еден патник се случило да го фати моментот Megan победи на својата камера.https://твитер.com/LasVegasLocally/status/1365054810974801924 места во McCarran се долгогодишната традиција, еден начин за патниците да помине време – или во Megan е случај, штрајк тоа богат – пред да се движи назад дома.Само во јули минатата година, еден патник од Калифорнија освои повеќе од $873,000 на Тркало на Среќата слот.Аеродромот е дом на околу 1,400 слот машини.Сепак, на број во работа сега е околу една третина од тоа, бидејќи на COVID-19 упатства.Мајкл Gaughan, кој исто така го поседува Јужна Точка Хотел и Казино, има лиценца да работи неговото место во аеродром.Договорот датира од 1985 година кралската казино.

Според договорот, Кларк Каунти Одделот за Воздухопловство добива игри такси од слотови.Парите аеродромот орган добива од слотови оди во капитални подобрување сметка.Дека фондот плаќа за идните капитални проекти и извонредна орган долгови.Како и другите аспекти на Вегас гејминг сцена, на неговото место во McCarran се борат, благодарение на помалку посетители.Во најновиот квартален извештај за периодот што завршува на Септември покер клуб рига. 30, аеродром пријавени игри такси од само $3.6 милиони евра.Тоа е долу 61.6 проценти од истиот период во 2019, кога тоа доби $9.6 милиони евра во такси.За истиот квартал, патниците на McCarran одби од 61.9 проценти.Една иницијатива пари од слотови нема да фонд е потенцијална промена на името за Лас Вегас аеродром.Додека Туп McCarran championed цивилното воздухопловство додека служат како Демократско Невада американскиот Сенатор, критичарите посочија неговите антисемитистички и расистички ставови.Оние критичари не вклучуваат само тековната Демократите во државната делегација на конгресот, но претседателите на Невада е врвот на две јавни универзитети.Меѓу нив е и поранешниот Републиканците влада не draftkings имаат слот машини.

Брајан Sandoval, кој во моментов работи како претседател на Универзитетот во Невада.Притисни е сега да се преименува аеродромот по друг Демократскиот сенатор, поранешен Сенатот Мнозинство Лидер Хари Рид.Како McCarran, Рид е долгогодишен јавен службеник во државата.Неговата позадина вклучува служи како поручник гувернерот, а congressman, и претседателот на Невада Игри Комисија.Лас Вегас Преглед-Весник извештаи за трошоците за промена на аеродромот името може да се кандидира до $7 милиони евра.Тоа е повеќе од три пати процената дадена кога поборниците првиот предложената промена на името пред една деценија.Кларк Каунти Комесарот Функционирам Segerbloom има рече дека сите пари се користи за да го смените името ќе доаѓаат од приватни извори. дали сон крстарење имаат казино.