не draftkings имаат онлајн покер

72 ричмонд улица казино нов јужен велс

Од април 2 до 6, на Seminole Хард Рок Покер Хотел и Казино Холивуд одигра домаќин на Светот Покер Турнеја Seminole Хард Рок Покер Финале, a no-limit hold ' em (нема повторен влез) турнирот со $10,000 купи-во и $2,000,000 за посегнување.Како дел од Пресметка Серија во Флорида, настанот привлече сериозни зуи со многу врвот добрите натпреваруваат во надеж за освојувањето на првото место награда.На крајот, тоа беше Рајан Riess кој заработи на првото место заврши, тврдејќи дека неговата прва WPT титула победа во процесот. Riess е дваесет и шест годишниот покер играч од Мичиген кој прв стана домаќинство име во 2013 година кога тој го освои Светската Серија на Покер Главниот Настан, земајќи дом на прво место награда на повеќе од $8.3 милиони евра.На покер играч продолжи да биде врвен конкурент оттогаш, заработуваат големи победи со најновите титулата му го даде вториот најголем турнир победа на неговата кариера.Конечната табела на Покер Финале беше шест раце и ќе го видам Ален Sternberg да се појават како чип лидер, со Riess држи блиску второто.

Sternberg ќе го користи своето чип доведе да започнете со намалување на бројот на играчи на маса со првите да се оди Карпа Josephy.Џејсон Koon беше бидат елиминирани во 5-то следи одблизу од страна на Тим на Запад, кој беше елиминиран од страна Riess.Ова сега ќе го напушти Riess, Sternberg и Тери Schumacher во три раце се игра.Краток оџакот ќе се одржи од Schumacher, кој ќе се отстранат по тој отиде сите-во против Reiss' џеб nines.Про е Ј-7 на срце не беше натпревар за nines и тој ќе биде елиминиран во третото.Сега, Riess и Sternberg ќе се натпреваруваат во главите-up игра не draftkings имаат онлајн покер. Sternberg ќе имаат мала чип води со 7,715,000 да Riess 6,245,000 721 блек џек лејн collinsville ред. Тоа ќе потрае 105 раце со чип доведе менува неколку пати пред крајниот рака ќе се случува со Riess во водство. Riess ќе се обложуваат 450,000 од копчето и Sternberg би го зголемил облогот да 1,150,000. Reiss потоа ќе им помогнам на сите-во и неговиот противник направи повик.Одборот истрча К-6-6-К-10 со Reiss нервира во текот на Еден-К и Sternberg држи џеб 7s 72 слот 8 пол ликвидација. Sternberg е 7s немаше натпревар за Reiss' полна куќа и тој ќе биде елиминиран во второто место, давајќи Riess на прво место се победи.Конечните Резултати: 72 ричмонд улица казино нов јужен велс.