Incendio del казино де necochea

холивуд казино на needmore патот

Уште еден тежок месец за Њу Џерси оператори најновите статистики од Њу Џерси земјиште коцкање регулаторот disappointingly покажуваат дека приходите генерирани од Atlantic City оператори одби 6.6 проценти y-o-y да $264.2 милиони евра во јули.Броеви не ги вклучуваат $10.1 милиони генерирани од страна на државата legalised онлајн коцкање интереси.Според бројките објавени од страна на Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот, државата е регулирана онлајн покер соби и казино сајтови генерирани вкупно приходи од $10.07 милиони евра во текот на јули.Што се споредува со вкупно $9.5 милиони евра во јуни (види го претходниот InfoPowa извештај).Погледна на една година-to-date основа, земјиште приходи кои се долу на минатата година од 7,2% на $1.55 милијарди долари, со исклучок на $73.1 милиони генерирани од страна на државата онлајн коцкање оператори.Со неодамнешните најави дека на Showboat, Уживаат и Адут Плаза казина се да се затвори своите врати во блиска иднина, во правец на значајни подобрувања се движат напред се појавува remote.Во јули само четири од Atlantic City казина – Златна Грутка, Одморалишта, Harrahs и Tropicana пријавени позитивни броеви.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 incendio del казино де necochea. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. инцидент на круната казино денес.