копчињата за освојување на покер турнири

најголемиот казино во франција enghien

Особено во еден крајбрежен град каде што сите 1,600 голема награда билети беа продадени На жителите на Roquetas де Мар, крајбрежен град во јужниот дел на Шпанија, се појавуваат шампањ corks денес како резултати на Шпанија е мега-лотарија, Ел Gordo беа ослободени со голема победа број на 1,600 билетите, кои се продаваат во градот и се во вредност од 400,000 Евра секој.Победничката број – 79140 се појавија на билети во годишниот празнична сезона нерешено, со добредојдовте економски олеснување на многу шпански луѓето погодени од долгогодишниот глобалната финансиска рецесија.На 22 декември телевизија подготви и придружни традиционално шоу (види го претходниот InfoPowa извештаи) имаше милиони на Шпанците залепени за нивните телевизиски приемници и се надеваат на windfalls.Ел Gordo билети се продаваат во лотарија места околу земјата и да дава низа на парични награди, но оваа година на врвот вредност билети беа продадени во целост со една лотарија агент.Лотарија официјални лица велат дека може да се случи, бидејќи punters не ги собереш нивните сопствени броеви.Инфузија на Еврото 640 милиони евра во нови пари во Roquetas де Мар, која има 31 проценти стапка на невработеност, ќе бидете известени градоначалникот да аплаудира на вести како среќни добитници се појави на лотарија агенција и почна да слави."Јас сум навистина среќен и јас им честитам на сите победници," Градоначалникот Гаврил Amat рече копчињата за освојување на покер турнири. "Тоа е многу важно за градот, особено во тешки времиња ние сме биле свртени."Оваа година Ел Gordo повлекуваат Евра на 2,2 милијарди долари во парите, правејќи го најголемиот светски лотарија; лотарија на службени лица, рече за продажба на билети totalled 2,5 милијарди Евра оваа година, до 4.5 проценти од минатата година.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година најголемиот казино во монако. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] најголемиот казино во светот.