најголемиот казино во франција enghien

craps табела шансите и исплати

Портпаролот сугерира политика може да биде зад Одбор е суспензија На суспендирани претседателот на Јужна Африка Националните Коцкање Одбор, Линда de Vries, има отфрли исклучување на побарувања на високо ниво на корупција, лошо административно работење, непотребното расходи, заплашување и уништување на доказите што резултираше со Министерот за Трговија и Индустрија, суспендирање на целиот одбор речиси два месеци и со нарачување целосна судска истрага (види го претходниот InfoPowa извештај).Пишување на Бизнис Ден во весникот на име на нејзиниот суспендирани колеги-членови на Одборот, De Vries покажа никакви знаци на каење и го обвини Министерот за политичките мотиви во суспендирање на членовите на Одборот и именување на вршител на должноста администратор, додека истраги се одржи.Таа тврди дека Министерот ја презеде акција против NGB членови затоа што тие одбиле да го прифатат неговиот кандидат – Tumelo Baleni – да се приклучи на Одборот најголемиот казино во франција enghien. "Ние не може да помогне, но верувам дека министерот е набрзина беше поврзано со secondment договор подготвени во јули 2014 година, во однос на која министерството за Трговија и Индустрија, се обиделе да втор еден од нејзините вработени со непочитувањето на морални процесот на одборот на Националната Коцкање Одбор," таа пишува craps маса минимум mohegan сонцето. Baleni е една од два администратори кои се овластени од Министерот како NGB рекетари.Понатаму обвинувајќи Министерот за "брзо и неразумен" одлуките што ги имаше на лошата репутација на членовите на Одборот, De Vries наведоа дека како Министер и парламентарен комитет претстедател Џоан Fubbs одбил да се сретне со суспендирани членови да разговараат за ова прашање.Писмото беше објавен на денот пред Министерот беше закажана да се објасни на Пратениците причините за суспензии во очекување на исходот на судскиот investigation craps табела minimums атлантик сити.

De Vries дополнително шпекулираа дека акција против NGB членови може да бидат поврзани со Министерот е секторска rationalisation иницијатива, која ќе ја видите NGB апсорбира во DTI, намера кои членовите на Одборот се противат.Во однос милиони Rands потрошени на меѓународните патни и покрај NGB incurring сериозни загуби, De Vries сугерираше дека износот е "miniscule" во однос на вкупната вредност на Јужна Африка коцкање индустрија, и беше потребно за управниот Одбор да ја работи својата работа.Таа, исто така, се појави за да се четка исклучување предлози дека 46 проценти платата членови гласаа за себе за 2013-2014 година, велејќи дека тие се оправдани со зголемениот број на состаноци на одборот е потребно, и дека неовластено [страна на министерство за Финансии] overdraft објекти добиени од страна на Одборот беа потребни за тоа да продолжат да работат надвор од својот буџет De Vries strenuously отфрли сите обвинувања се направени против Одбор.Министерот не реагираше на изјавата кога InfoPowa отиде да притиснете доцна во четвртокот, надвор портпарол потврди дека на судска истрага е во тек.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година craps табела шансите и исплати. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] казино продавница 2 булевар де ла corderie.