казино вработување во анџелес град

како да се запре навика на коцкање

Зошто ние коцка?Не постои еден исправен одговор на тоа прашање.Постојат теории, сигурни.Водечките теории сите стави во доменот на допамин, адреналин трска и такви.Постојат, исто така, голем е бројот на социјалните фактори за тоа.Но, се случува во сите од нив детално ќе потрае неколку tomes вредност на студии, шпекулации, и аргументи.Главната работа, сепак, останува дека малку може да го превиди речиси неодолива привлечност на коцкање.Толку многу што коцкање се соочува со забрана и од државата и црквата (или слични религиозни тела) во текот на векови.Постои добра логика да се такви ограничувања?Е коцкање навистина 'албанец'?За да се разбере ова, ние прво мора да се погледне на социјална сликата на просечниот коцкар на не-коцкање луѓе.Тоа бои коцкар како сомнителни непријателските во едвај осветлена таверна.Ова е во суштина една средновековна image – пати кога коцкање куќи, всушност, почна да станува вообичаена.Имаме gambled за millenia сега : дали преку игри со коцки во оние куќи за коцкање, или преку обложување на крв спорт.Во тие времиња, коцкање навистина е 'подземни" активност.Но сликата на streetwise rascal во seedy воспоставување уште преведени и на современите казино.Многу од раните биг-време казино сопственици во Л казино вработување во анџелес град. – како Benny Binion – имаше блиски асоцијации со криминал.И ова е местото каде што повеќето од стигма за коцкање и казина доаѓаат од.За разлика од Scorsese flicks, повеќето казина, денес немаат никакви врски со подземниот свет или мафијата.Непотребно е да се каже, на "просечни коцкар" е стереотип.Како и со која било група на луѓе, коцкари се прилично спектар.Но, генерално, има тенденција да биде три видови на коцкање.Во почетокот, коцкање, започна како заедница активност.На овој ден, оваа култура се уште се држи во казина.Многумина кои присуствуваат на казина, направи така како повлекување со пријатели – и за млади и за стари.По сите, казина се навистина студ место да се закачам.Понекогаш со вршење на бендови и бесплатни пијалоци да се подигне, ако казино е висок профил доволно како да се запре губењето на покер.

"Социјалните игри" како технички термин, од друга страна, пак, нема ништо да се направи со казино толпата.Напротив, социјална коцкање е на повеќе приватни вид на коцкање што вклучува социјални интеракции – обично онлајн.Тоа е еден генијален хибрид на социјалните медиуми и коцкање.На пример, таму се 'социјална казина", јас.e.апликации каде што можете да играте казино игри како блек џек, baccarat, или видео покер со вашите пријатели.Дефиницијата на "социјалните игри" е затоа доста широк.Всушност, игри комисии во различни земји можат да ги дефинираат нив поинаку.Во целина, социјална коцкање има тенденција да биде повеќе правните во многу земји каде традиционално коцкање се соочува со поголеми ограничувања.Како што може да се каже, не постои никаква разлика помеѓу "повик за коцкање' и социјална коцкање.Социјална игра со коцкање механика, најверојатно, ќе имаат намера да ги исполнува улогата на еден неврзан игра помеѓу пријатели.Наместо тоа, полесно дефиниција за 'обичните' е во опозиција да патолошко коцкање.Ние претходно споменато дека коцкање е intricately поврзани со двете свесното и несвесното сили.Без оглед на втори вас да бараат ризици и да се коцка ќе ви даде соодветни возбуда кога ќе ја добие наградата за тоа.Како и повеќето награда поврзани со однесувањата, ова исто така е ослободување на допамин.Откако ќе се користи за да таа врска, тоа е многу лесно да се развие зависност од коцкање.Патолошко коцкање е неподлегнување на оваа зависност.Но, сите ние се најде одреден степен на забава во коцкање.Дури и повик на коцкање нема поента ако не се најде извршувањето наградува.Па каде точно дали ви се исцртување на линија?Како и со други зависности, знаете дека имаат 'коцкање проблем' кога почнува да влијае врз вашиот секојдневен живот.Исто така, како и други зависности, коцкање, исто така, има повлекување на симптомите кога се обидувате да ја откажете.Многу суровата вистина е дека патолошки коцкар е златен рудник за казина.Сите коцкање куќи, на крајот, се таму за да заработат пари.Тоа е така затоа што во нивните интереси да јаже во правејќи го процесот сам по себе како зависност како е можно.Коцкање проблем е лоша вест.Како наркотик fiend ќе се жртвува нешто за хит на нивниот отров, патолошкиот коцкар ќе банкротира себе и се дават во долгови само за да се одржи на коцкање навика.За среќа, постојат многу начини за лекување на зависност од коцкање.Всушност, повеќето случаи на патолошко коцкање само треба вклучуваат динамика на проверка на реалноста.Најмногу патолошки коцкари не е лесно да сфатат дека тие имаат развиено опсесивно нарушување околу коцкање.Постојат, се разбира, рехабилитација пасуси како дванаесет-чекор програми или когнитивни однесување терапија, треба да се имаат потреба како да се запре нелегалното коцкање. JeetWin е #1 онлајн игри оператор во Индија, нуди широк спектар на висок квалитет на игри.Без разлика дали сте играње на спорт или казино игри, ние нудиме исклучително забавна и прекрасни игри искуство. како да се запре навика на коцкање.