либри sul покер на интернет италијански

како да се добие најмногу пари во казино heist

Додека холандски може и да се отвори својата онлајн игри на пазарот следната година, на земјата за Државен Секретар на министерство за Правда, Фред Teeven, има направено тоа многу јасно дека операторите во моментов таргетирање на холандскиот пазар илегално се несакана.Всушност, во одговор на прашања во холандскиот Парламент за износот на онлајн спортски обложувања рекламирање во режија на холандски државјани во периодот до Светското Првенство, Teeven предупреди дека ваквите сајтови беа "играње со оган." Додека Холандија, може да имаат либералната и социјално прогресивен став кон меките дроги како марихуана, и проституцијата, истата не може да биде традиционално рече на онлајн коцкање.Не постојат законски Интернет игри сајтови во земјава, а владата има целосен монопол на коцкање.Нацијата е само земја-врз основа казино синџир, Холандија Казино, која работи 13 места низ државата, е целосно во сопственост на државата, со сите профит да оди во министерството за Финансии.Сепак, движењата се нерегуларно да го промени ова.Минатата година, холандската Далечински Коцкање законот беше подготвен и донесен од страна на почетна рунда на пратениците во февруари.Законот се очекува да биде гума печат подоцна оваа година, а треба да стапи на сила мидвеј преку следната година.Експерти предвидуваат дека регулиран онлајн средина ќе се донесе во €200 милиони евра во бруто игри на приходи во првата година либри sul покер на интернет италијански. Teeven е јасно, меѓутоа, дека странство оператори се крши холандски закон од страна на таргетирање на холандскиот пазар.Со одгласите на неодамнешниот "престани и да се воздржи" писма испратени од Њу Џерси регулатори да онлајн коцкање, рекламни, холандската коцкање регулаторот Kansspelautoriteit (KSA) неодамна напиша на одредени оператори кои биле noisily маркетинг Светското Првенство обложување на холандски државјани, предупредувајќи ги дека тие се соочи со санкции тие треба да продолжат да го прават тоа.Прашањето беше поставено во Домот на Претставници од Меи Li Вос кои го праша: "Дали компаниите се рекламирате, дали тие се во согласност со законот или не?И дали ова значи дека Unibet и други големи партии нема да добие лиценца откако новиот закон е одобрена?" Teeven рече дека KSA главно цели компании кои ги користат таквите медиуми како радиото, ТВ и веб-сајтови завршува во .nl, и оние кои имаат холандски јазик опции, во борбата против нелегално рекламирање, иако тој не би бил вовлечен во споменување на компании со името либри sul покер на интернет во гипс.

"Досега, работите се отиде прилично добро, а само неколку компании се активни во холандскиот пазар.Сепак, ова се менува", рече Teeven либри sul texas hold ' em покер. "Компаниите кои вршат па се игра со оган кога станува збор за лиценцирање откако далечински игри законот е имплементирана.Очигледно, KSA е задолжена за лиценцирање.Ние сепак мора да се земе во предвид Bouwmeester Движење." На Bouwmeester Движење е еквивалент на "лошиот актер клаузула", која е усвоена од ново регулирани држави во САД, како Њу Џерси и Невада, и е дел од предлог-законот за легализирање онлајн покер во Калифорнија.Основана во 2011 година, се наведува дека нелегално коцкање оператори кои нудат облози на холандски граѓаните треба да бидат исклучени од иднината на регулиран пазар.Како што е случај во сад, оваа листа ќе вклучува индустрија гиганти како што се PokerStars (иако таа е неодамнешните откупот од Amaya Игри треба да се игра за промени во арена).Сепак, Teeven одби да каже дефинитивно се утврди дали тие се оператори ќе бидат замрзнати од засекогаш: "јас не можам да ви кажам сега дека компаниите никогаш нема да биде доделена лиценца, но тие се игра со оган," тој повтори како да се добие најмногу пари во казино heist.
"Тоа ќе биде против сите договори дојдовме во минатото.".