Jeux казино gratuits машина sous

е bally е атлантик сити покер соба се отвори

На Мисисипи Игри Комисија слушна сведоштво на четврток од казино вработени кои велат дека нивните работодавци не се правилно следниве COVID-19 протоколи.Казино работници унија Обедини Тука Локалните 23 покренати жалби, кои биле слични на извештаите направени од страна на вработените во Атлантик Сити и Лас Вегас места.Унијата објави дека 10 работници од Beau Rivage Казино и пет повеќе од IP Казино — и во Biloxi — имаат позитивен за coronavirus.Во четврток расправа, две казино вработени сведочеа за загриженост тие имаат околу тоа како одморалишта се занимаваат со COVID-19 пандемија jeux казино gratuits машина sous. IP Казино гостинската соба придружник Каролин Ford кажа на комисијата дека одморалиште побара од неа да се работи дури и како таа е на чекање за coronavirus резултатите од тестот да се вратат назад. "Во четвртокот, тие беа како, 'можам Да се вратам на работа?' Но тие hadn ' t добиле моите резултати, сепак," Форд рече jeux казино gratuits sans telechargement бон план. "Тие му рекоа:" Може да ви се врати петок?' И јас велев, " Не, јас може да се врати во сабота.' Сестрата ме повика и ми рекоа дека е позитивен.Што ако јас го вратив на работа?Јас можев да се шири и на моите соработници." IP Казино кажано Ford дека тие имале случајно ја нарече да доаѓаат во почетокот, изјави таа телевизиска станица WXXV Вести 25 jeux казино gratuits sans telechargement ni натпис. Но, таа вели дека се покажа дека малку веројатно.Унијата, исто така, покажа игри на комисија за истражување на работници во Beau Rivage и IP Казино.Според таа анкета, 70 проценти од работниците извештај дека казино гости ретко се следниве социјално дистанцирање упатства во одморалишта.На Beau Rivage изјави казино имаше седум точки за безбедност на планот и да се обезбеди сигурност дека секој вработен е целосно обучени, во изјава touting нивното здравје и безбедност напори.Унијата се чувствува дека Мисисипи казина треба да се земе повеќе активни мерки за заштита на своите вработени. "Ние треба да бидете сигурни дека ние сме морале постојано безбедноста и здравјето на состаноци секоја друга недела," Обедини Тука Локалните 23 претседателот Marline Патрик рече преку телевизиска станица WXXV.
"Па, ние не се чувствуваат како компанија е да биде транспарентна, како некој станува позитивен или дека тие тест позитивен или дека тие се прави договор следење.Така, тоа може да trickle надолу на работниците, што може да trickle надолу за да гости." Вработените низ гејминг индустријата имаат изразија загриженост за COVID-19 безбедносни протоколи како казина, почнаа повторно да го отвори низ сад.Во Атлантик Сити, ќе се Обединат Тука Локалните 54 тврди дека Цезар Забава беше активно игнорирање на барем некои од Њу Џерси е мандат од здравствени и безбедносни упатства.Во меѓувреме, Лас Вегас Кулинарски Унија вработени поднесе тужба против MGM Места Меѓународни текот на безбедносни прашања, иако двете страни постигнаа населба претходно овој месец. е bally е атлантик сити покер соба се отвори.