е лошо реката казино отворен денес

blackjack pizza near federal heights co

Поранешниот Лас Вегас Песоци претседател, Вилијам Weidner и недвижен имот инвеститорот Андреј Fonfa се чини дека да се паднати се врати на "Планот А" да се подигне капитал за инвестиции за нивните одметник Азиски-тематските игри и забава место само исклучите Лента на Западна Сахара Ave., во Лас Вегас.Откако веќе се покрена некои од $60 милиони евра во странски капитал преку ИО-5 виза програма за Среќен Змеј Hotel & Casino, проектот за основно потенцијал за финансирање на партнерот, Прво Фондација Банка, изјави програмерите во ноември дека тие не планираат да обезбеди 30 милиони долари во средства без "материјал кредитна подобрување како на пример [данок ''increment''] TIF финансирање" или подигање на дополнителни $25 милиони во ИО-5 град.Лас Вегас Redevelopment Агенција (LVRA) последователно одбиено барањето да се надомести даноци преку даночни ''increment '' финансирање, оставајќи програмерите со опција за финансирање на остатокот на проектот себе, бараат алтернативни финансирање, или ќе се вратам на "зелена карта" програмата, со цел да се исполнат на банката барања.Лас Вегас Економското Влијание Регионален Центар (LVEIRC) веќе помогна во Центарот на градот Гранд стане реалност, а сега тие се фокусира на помагање на Среќа Змеј заврши својата проект со око кон отворањето од август.На LVEIRC е предводена од страна на Вилијам Weidner и Андреј Fonfa, и обезбедува еден-на-еден помош за инвеститорите "во текот на нивните процесот на инвестирање и транзиција кон живот во сад," според Центарот на веб страницата.На LVEIRC веб-сајт нуди детални infographic (.pdf) за тоа како ИО-5 програмата работи.Во мало, странските инвеститори можат да бидат во можност да се обезбеди условна постојан престој во сад во замена за создавање и зачувување на најмалку 10 работни места со полно работно време во целната заедница по две години.Регионалниот Центар е условот е за минимална инвестиција од $500,000 по програма упатства.Потенцијалните инвеститори се vetted и процесот се постапува од страна на сад Државјанство и Имиграција Услуги, поделба на Домашна Безбедност.Програмата е околу од 1990 година и не е без контроверзии е лошо реката казино отворен денес.

SLS Лас Вегас, само преку улица, беше во фокусот на Вашингтон Пати exposé во декември 2013 наведувајќи дека Белата Куќа претставници overruled Домашна Безбедност, што резултира во брз визи за повеќе од 20 странски инвеститори.Притисок зад акции, наводно, потекнува од Сенатот Мнозинство Лидер Хари Рид и неговиот персонал е baha март казино отворен за јавноста. ABC News крена приказна во почетокот на 2014 година blackjack pizza near lakewood co. АБЦ истрагата се појавија наводи на кандидатите сторено измама, вклучување во перење на пари, и посочи дека еден жалителот наводни врски на детска порнографија веб-сајт.На Невада Сенаторот канцеларијата за одбрана нивното учество во процесот велејќи дека нивните акции едноставно се пресели на апликации напред и дека тие немаат влијание на "крајниот исход на [на] петиции," помош кажано ABC.Заедно со peppering контроверзии, на програмата е на 25 години историја, исто така, е застрелан иако со успех.Во прилог на SLS Лас Вегас, програмата има платено за различни економски развој на проекти низ земјата од Холивудски филм студио за ски ложа во Вермонт, Калифорнија визба, и Бруклин кошаркарска арена, меѓу другото, и создаде или конзервирани и над 40,000 Американски работни места.И покрај Среќен Змеј е предупредува на LVRA во ноември дека тие, "да бидат принудени да престанат со сите развојни активности во наредните месеци", без TIF опција да се добие, изградба се движи напред на $373 милиони одморалиште.Инвеститорот е веб-сајт објавено изградба ажурирања на јануари 20, заедно со белешка во која се наведува, "Оваа недела ние продолжение фитинг од хотелот внатрешни работи, затворање на хотелот кула со стакло, и фрлаат на магацините за казино и забава простор." Локалното население се зборува за гледањето активност од улицата, како и.Кога заврши Среќен Змеј Hotel & Casino ќе им понуди 375,000 квадратни метри на туристичкиот простор со тоа што повеќе од 200 соби и апартмани се наоѓа над 9 приказни.Домаќините и персоналот ќе биде мулти-јазична со signage во Кинески и англиски јазик, на тема низ ќе биде Азија во природата.Пет ресторани, четири салони, спа, базен и мало простор ќе се зголеми на 19,000 sq ft казино кој ќе понуди 350 гејмерски машини и 48 маси.Читателите се заинтересирани во учење повеќе за ИО-5 програмата може да најдете повеќе информации за Лас Вегас Економското Влијание Регионален Центар веб-сајт.Здраво, јас сум заинтересиран за инвестирање во вашиот проект и околу 15-25milions во U blackjack pizza near federal heights co.

Долари преку странски инвестиции и јас живеам во САД, ве Молиме да обезбеди ми детали на инвестиции како secur е и она што се врати на принципот инвестиции, вашата брза реакција ќе биде прифатена.