Catalogue geant casino st victoret

mountaineer казино во западна вирџинија е отворена

Минатата недела беше зафатен еден за iGaming индустрија, со EiG одвива вторник до четврток и Барселона Филијалата Конференција зборува место петок до недела, со број на лица присутни и двете.

EiG се одржа во Берлин, за прв пат, град чија атмосфера се совпадна со оваа година се фокусира на слобода, напред размислување и иновации.Седниците сите одржува фокус на овие теми, кој што зборуваат, надвор од iGaming индустрија и модераторите од внатре со години на iGaming искуство.Еден од оние модератори беше Ричард Thorp, а sportsbetting експерт со импресивна БИОГРАФИЈА вклучувајќи ги над дваесет години работно искуство во индустријата. Thorp неодамна беше назначен како Директор за Бизнис Развој FSB Технологија, претходно служи како Раководител на Б2Б Операции за Трки Пост, Раководител на Маркетинг за Подобро да се Обложуваат, Sportsbook Менаџер за Сина Плоштадот и Продавница Менаџер за Ladbrokes и Адмирал Светот на Обложување catalogue geant casino st victoret. Thorp модерирани EiG е "Нови Технологии и како тие влијаат на SportsBetting светот сесија" и помина некое време истражување на sportsbetting производи на екранот на настанот.Со своето богато искуство во умот, јас бев љубопитен да се добие Thorp е повратни информации за идеи делат во текот на седницата и каде сме ние како индустрија кога станува збор за иновации во спортско обложување.Беки Liggero: ви Благодариме за приклучување кон мене, Ричард и честитки за твојата нова улога со FSB Техника, јас мислам дека тоа ќе биде одлично се вклопуваат.Можете да почнете со споделување со нас некои од најголемите takeaways од спортско обложување панел ќе се модерирани на EiG?Ричард Thorp: Всушност добивање да се одржи и да си игра со Google Glass по сите возбуда беше фасцинантно.Тоа ќе биде интересно да се види како тоа ќе се развие како платформа и може да се види зошто Бери Orr стапки за неговите барања на ТВ, но не мора секој километражата како залог сместување алатка?Може фудбалски стадиони и тркачка стане полн со луѓе допирање далеку на страната на нивното лице?Јас бев заинтригиран со разговорот околу CRM развој на FSB ние се инвестира во создавање на најдобрите алатки за да се направи CRM едно лице задача, додека за генерирање подобри одговори и изработка на сигурни пораки се насочени и се изјасниле правилно.Фудбалски Базени нови MatchXtra производ има потенцијал, ако тоа навистина може да се докаже да нудат најдобра вредност... BL: Согласија со Google Glass, јас сум заинтригиран од овој технологија и тоа како ќе влијаат на iGaming простор.Кои беа некои од најимпресивните sportsbetting иновации кои беа на екранот на EiG?RT: Всушност таму не беше толку што се фатени од окото на EiG во однос standout иновации.Јас би сугерирал на помали компании и добавувачи се водечки на начин, но за жал не се често во позиција да си дозволат изложеност (освен преку разновидни позиции или PR).Свежо 8 имате добар производ и тоа ќе биде интересно да се види како тоа се развива.

BL: Да, тоа беше убаво да се види Свежи 8 крунисан како EiG Launch Pad победник.Што сум споменат во EiG ПР дека Paddy Power пораки стан се издвојува како пристојно иновации во твојот ум - зошто е тоа така?RT: Главно за брзината на залог сместување – кога клиенти да комуницираат преку други повеќе традиционални методи, тие треба да се увери на wifi или 3G/4G конекција за постојан период (најавувањето, наоѓање на пазарот, додавајќи избор да се обложи се лизга, додавајќи прашање, ставање на влогот, се потврдува залог итн.); – гласник стан ги отстранува сите оние чекори, затоа што на клиентите само треба да напишеш од едноставна порака со залог детали. BL: Акција се стави многу на работа во донесувањето јазик, надвор од iGaming индустрија да EiG оваа година.Што може да sportsbetting индустрија учат од другите индустрии?RT: Мало сајтови имаат поминато години разбирање нивниот клиент база, навики и како да бидете сигурни дека тие се задржи враќа за повеќе, нуди одредени customisation и му овозможува на корисникот да се фокусира на работите кои се важни за нив mountaineer казино отворен 24 часа.
BL: Додавање на тоа, зошто е тоа важно за bookmakers да се смени својот фокус од додавање на повеќе и повеќе пазари за CRM стратегии?RT: Bookmakers ретко се натпреваруваат на цената веќе и така диференцијација фактор во текот на последните неколку години, кои биле направени од страна на поголемите оператори е да се понуди илјади на во-игра пазари.Ова би требало да сугерира на клиентите дека продавница е добро порибено и ќе продолжи да тргува.Реалноста е дека тие се едноставно создадени многу зафатен веб-сајт кој трае подолго време да се движите и да е, најверојатно, да биде off-ставање на повик bettor.Умен CRM со дополнителен фокус на customisation ќе го направи на клиентите да се чувствуваат како на оператор се грижи само за малку.. mountaineer казино во западна вирџинија телефонски број. BL: Како што реков претходно, умен CRM е голем фокус на FBS Техника и тоа звучи како да имаш право на пристап.Од вашиот поволна точка, она што не можете да го видите како најголема можност за спортско обложување компании во 2015 година? RT: Настрана од потенцијалните појавата на нови и многу големи обложување пазари/јурисдикции – bookmakers во велика БРИТАНИЈА треба да се фокусираат на добивање на нивните мобилни платформи измамник и побрзо – ми се допаѓа фактот дека Skybet се додавање на TouchID до нивниот стан кој е дефинитивно право на пристап mountaineer казино во западна вирџинија е отворена. BL: Тоа навистина е за сите мобилни, не е тоа.Нешто друго што си сакал да го додадете?RT: Ако само некој може да излезе со пристоен предлог за VR БЛ...: Haha, yes (да) - виртуелна реалност беше голема тема во EiG и сигурно нешто да се погледне напред во иднината.Ви благодарам многу за одвоеното време и денес, Ричард и најдоброто од среќа со својата нова компанија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.