богатство на островот казино амфитеатар слики

диск свештеник најдобри во слотот

Градот на Соништата Манила одигра домаќин на Азија Покер Турнеја Главниот Настан во текот на изминатите неколку дена, а одзивот беше спектакуларен.Вкупно 1,364 записи се смета за игра и само 41 стигна до Ден 3 богатство на островот казино амфитеатар слики. Но, може да има само еден победник, а оваа година, победникот беше Сингапур е Вилсон Лим.Тој собрал $243,324 и $30,000 PokerStars Platinum Помине за следниот јануари е PokerStars Покер Лигата на турнирот во Бахамите.Сите преку последниот ден, играчите падна брзо.Кога на последните девет биле подготвени да се соочи со исклучување на конечната табела, работите добија сериозни и тие сите се ископа во.Јуани Чао Ли од Кина почна да силеџија маса, обложување на сè, подигање секогаш кога е можно и играње игра која беше повеќе како фрлање пикадо да видам што ќе се држи отколку игра солидна покер.Тоа се исплатеше, сепак, како Li во крајна линија ќе го направи тоа на финалето главите-up битка.Лим беше краток магацинот за речиси целиот ден.Тој се појави од што е долу на едно big blind, по наоѓање на некои среќа работи и се претвори неговата среќа во payday.Тој рече дека по играта, "Пред да се дојде до крајната табела, имаше две маси и имав помалку од еден big blind, па јас само отиде сите-во слепа.Јас двојно и двојно се додека бев голем стек." Кога ќе бидете прашани за она што тоа е како да се победи најголемиот APPT Главниот Настан некогаш снимени, тој рече, "Страшно и големо за мене, јас одигра многу долго време за тоа, бидејќи распоредот е толку тесни и јас добив можеби помалку од шест часа на спиење секоја ноќ." "Јас сум бил играјќи покер за околу 10 години, тоа е за една или две години, во која јас започна да се реализира покер е многу повеќе од само коцкање и јас може да го подобри себе.По неколку години почнав да се подобрува, и сега јас да заработи повеќето од моите пари само од покер," додаде тој.Лим конечно ќе се соочи со исклучување против Li во главите-up конкуренција богатство на островот 5 долар blackjack. Li е непостојана стил на игра, кој имаше му помогна outlast другите седум играчи на конечната табела, не му служи добро во финалето рака, која се одржа во ниво 37 богатство на островот казино амфитеатар распоред на седење на табелата.
Li пресели ги сите во и Лим одговори.Нервира во текот на карти, Li откри П-7 off-одговараат—смета да биде ништо подобро од "просечен" покер рака во главите-up постапка.Лим беше седи на А-5 клубови и тој трескаше во неговата победа со одборот кој истрча 2-J-J-8-9 со три клубови за A-висока флеш победи диск свештеник најдобри во слотот. Li зедов $149,334 за неговото второ-место заврши.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre диск свештеник најдобри во слот bfa.