колку чини казино направи денот

покер downswing завршува со смрт

По малку повеќе од една година на добивање на најдобри покер образование од некои од најдобрите покер играчи во светот, тенис ѕвезда и PokerStars амбасадорот Рафаел Nadal е поставен да ги внесете своето прво live покер турнир.Веста доаѓа по пат на Agence France-Пресе, кој рече дека број еден рангирана тенис играч во светот ќе го направи својот долго очекуваниот живеат покер деби во добротворна турнир во Прага на декември 12 колку чини казино направи денот. На турнирот, кој ќе биде дел од распоредот на Европската Покер Турнеја станица во градот, ќе функција Rafa одат против со постојан исхрана на меѓународни професионални покер играчи и други спортски познати личности, имињата на кој ќе бидат објавени во следните неколку недели.Не еден да се повлече од предизвик, Nadal е подготвен да се стави на сите вештини тој научил по повеќе од една година се под tutelage на професионалци колку чини казино heist плати. "Јас сум бил играње покер на интернет, за речиси 18 месеци и сега јас сум во потрага напред за предизвикот да се игра мојот прв живеат турнир," Nadal се вели во соопштението, како цитирани од АФП покер двојно или ништо стратегија. "Не е тајна дека сакам конкуренцијата и тоа е она што ми се допаѓа за покер," на тенис играч додава покер downswing завршува со смрт. "Тоа е игра на вештина со која се бара ментална сила и способност да надвор-дека вашиот противници и на тој начин постојат сличности со тенис." Како и секој друг што има задржано табови на Rafa е крене покер редови, сите ние сме во потрага напред и да види како тој го прави тоа во живо покер амбиент.Судејќи по тоа како тој го помина на тениски игралишта целата кариера, ние нема да биде изненаден ако тој се чувствува во право дома на покер чувствува.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер цртање шансите и испис.