казино во бивер каунти pa

кој ќе победи во покер со две бранови

Иновации во онлајн коцкање индустрија е жешка тема на дискусија во 2014 година досега.Она што е најновата иновација, како да се промовираат иновации во компанијата и како да се иновираат повеќе се прашањата кои ние ги претрес на конференции и настани за вмрежување цела индустрија.Еден начин да се промовираат иновации—во поединечна и во рамките на организацијата е преку набљудување на она што е направено и во другите индустрии за решавање на заеднички проблем.Друг начин е да се поврзат со луѓето кои спаѓаат надвор од вашата сфера, на пример, наместо да вмрежување со извршниот ДИРЕКТОР на директен конкурент или потенцијален клиент, мрежа со извршен ДИРЕКТОР од сосема различни индустрија без агенда на сите.Овие искуства предизвика нови мисли и идеи и инспирираат иновација.Одлична можност да го слушне и се фаќа за рамената со експерти надвор од iGaming се претставува на претстојниот iGaming Супер Шоу во Амстердам.Јас сум импресиониран со Мајкл Caselli е тешка работа да се донесе во предавачи од други индустрии и имате нив да се зборува за теми кои се однесуваат на нашата страна. "Повеќе од тоа да се биде во врска со предавачи од други сектори,за нејзино доведување во знаење, искуство и техники од други сектори," Caselli појасни за мене казино во бивер каунти pa. "Други сектори имаат голема и динамична луѓе и iGaming треба да ги отвори своите очи и да дознаете тајната сос од други индустрии.Како iGaming бизнис добива се повеќе конкурентни, ние се бориме за постојано чистење маргини и во потрага надвор од нашиот задниот двор е таму каде што ќе најде алатки за да се добие дека маргина", рече тој.Она што е различно за звучници поставени на Супер Шоу е тоа што многу од нив се, добро, различни.По лично да присуствуваат десетици онлајн коцкање конференции во текот на изминатите десет години, можам да ви кажам дека повеќето од говорниците се рециклираат година по година, и дури иако тие се одлични, понекогаш треба да се слушне од некој ново да научат нешто ново кој ќе победи во покер со две straights. "Јас се погледне во него како овој—ако сте високи извршен во iGaming секоја минута од вашиот ден е неверојатно вредни.Ако јас отпад од една минута од вашето време, јас правам ви disservice.Ако можам да го отвори вашиот ум и навистина да ви даде некои takeaways кои ќе ви овозможи да се попродуктивни, повеќе иновативни и, генерално, направи вашата работа подобро од нешто сте научиле во мојот конференции, отколку што се служи тебе како свој претставник добро," Caselli објасни.Друга идеја на Caselli е за Супер Шоу беше да се поканат извршни директори во онлајн коцкање индустрија да зборуваат за своите страсти, отколку на нивната компанија е стратегија.Целта на оваа вежба е да ги инспирира наместо да се обидуваат да се укаже на една група која не треба да им се дадат кој ќе победи покер рака калкулатор.
"Во минатото, конференции секогаш беа наставни и сфатив дека никој во простор може да се научи [извршни директори] доволно во наставни сесии за да се направи тоа вреди да се нивните додека да присуствуваат.Така дојдов до идејата дека ако би можел да ги инспирира извршни директори наместо да се обидуваат да се укаже на нив – и ако јас можев да се создаде интелектуално опкружување далеку од канцеларија, дека е дозволено да се ослободи нивните умови, – и да се види други мисли на нов начин - тогаш јас би можело да се обезбеди вредност што тие не нудат било кое друго шоу," Caselli дели.По гледањето zillion на TED е видеа, Caselli одлучи дека најдобар формат за Извршен Конференција во СУПЕР Шоу ќе го следат TED концепт - краток, до точка и страсна. Caselli ги повикува IGX сесии. "Она што е интересно е дека секој извршен ДИРЕКТОР ќе го толкува секој IGX сесија поинаку и да земе различни работи од тоа.Значи она што ние го правиме е да создаде средина која стимулира на извршни директори во присуство да се подготви свој уникатен лекции од седниците и да дознаам како да се примени ги на нивните бизнис на нивните сопствени, на начин кој е најсоодветен за нивните организации," објасни Caselli.Мислам дека она што Caselli има подготвено за iGaming СУПЕР шоу сесии е брилијантен.Две конференција песни, кои стојат надвор да ми се iGaming Извршен Conferenceon среда, јуни 25thand Играч за Стекнување на Стратегии на четврток, 26 јуни, и нуди увид од надвор онлајн коцкање индустрија удобност зона.За ѕиркаат во она што е од понудата на Супер Шоу, тука се мојот зема интересни говорници од други индустрии кои, најверојатно, ќе се научи нешто ново, или во најмала рака, инспирира да мислат на нови начини.Саша Штраус: Брендирање Стратегии Штраус има работено во бренд развој за дваесет години.Тој е основач и MD на Иновации Протокол, сосема развој консалтинг фирма со низа на меѓународни клиенти, вклучувајќи Џонсон & Џонсон, PayPal, eBay, LEGO, Nestle и American Express.Тој, исто така, учи и постдипломски ниво бренд менаџмент и маркетинг како професор на USC и лос анџелес, придонесува за публикации како што се Forbes и the Wall Street Journal и е искусен говорник кој има донесено предавања во настани како што се TEDx и Google Конференции.Мет Blore: Социјални Медиуми Глас Blore е социјалните медиуми гуру и човекот зад социјалните медиуми присуство на велика Британија Доби Талент, велика БРИТАНИЈА најголемите социјални медиуми сметка.Неговата експертиза е во создавање на човечки и креативни социјалните медиуми глас кој ќе победи во покер со две бранови. Kezia Благородна: Заведување Маркетинг Благородна е женски датира тренер за мажи и експерт во уметноста на заведување.Автор, Благородна има напишано Благородна Уметноста на Заведување на Жените и од тогаш има направено голем број на медиумски настапи во весници, списанија и ТВ програми.Мајкл Leander: Маркетинг Автоматизација Leander има дваесет години искуство во директен маркетинг и менаџмент, имено маркетинг автоматизација, социјалните медиуми, е-маил маркетинг и ЦРМ.Тој е наградуван за звучник, имаат посетено над четириесет земји за да се овозможи висока енергија презентации и обуки.Дом Смит: Интернет Мозокот Смит е основач и уредник на Soundsphere Списание, директор на медиумите агенција Креативни Состојба и ко-основач на инвалидни претприемачи.ко.велика британија.Тој има големо искуство во новинарството и изведување на презентации за претприемништвото, медиуми и новинарство низ велика БРИТАНИЈА.Смит има церебрална palsy и инспирира луѓето со неговото позитивно и успех и покрај предизвиците кои доаѓаат заедно со неговата попреченост.Џонатан Левин: Крипто-Валута Левин е последипломски економист со магистер на науки и економија диплома од Оксфорд и диплома по економија со прва класа почести од Универзитетот во Бристол.Неговото истражување главно се фокусира на виртуелни валути, и тој исто така пишува извештаи и презентации на глобалниот мега трендови за професор на Оксфорд Мартин Училиште.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.