сместување блиску до емералд казино

божиќ декорација на круната казино мелбурн

Во потег што ќе го прошири своето видео бинго нуди, водечки обезбедувач на игри, системи и услуги за казино, лотарија и социјални игри, Научни Игри Корпорација (NASDAQ: SGMS) најави дека е има завршено стекнување на мнозинскиот дел во Сао Паоло, Бразил-базирани видео бинго содржина студио, E-SYS Techologia EM Informática С сместување блиску до емералд казино. ("EsysnetG").Коментирање на потег, Derik Mooberry, Група Главен Извршен директор, Игри за Научни Игри, рече, "Ние сме возбудени да се добредојдовте EsysnetG во Научно Игри семејство.Оваа аквизиција ќе ни овозможи да се обезбеди на нашите клиенти со проширена, ангажирање видео бинго содржина и е уште еден пример на нашиот продолжение се инвестира во решенија кои им помагаат на Компанијата понуди најширока портфолио на иновативни производи во индустријата," според објавување на вестите божиќ навиваат red hot покер. EsysnetG основач, Mauricio Лара, наводно, има долга историја на развој на видео бинго содржини, мотори, и математички модели за повеќе пазари.Стекнување на EsysnetG обезбедува Scientifc Игри со пристап до латинска фирмата постојните видео бинго содржина, како и во иднина содржина, за развојот на земјата се базира на мобилен и игри онлајн кои може да бидат додадени за да се пазари на глобално ниво.Најновиот договор е на петиците на Лас Вегас-врз основа на Научни Игри се справи со германската лотарија оператор Лото Берлин за снабдување на своите 950-мало мрежа со подобрена suite на мало терминали. божиќ ден ручек финансии казино.