блек џек градското florissant mo

слот машина da бар trucchi

Олимписки Казино Eesti КАКО, подружница на Источна европа казино оператор Олимписки Забава Група (OEG), стекнати во Холандија-регистрирани холдинг компанија Siquia Држи B.

претходно овој месец.Во исто време, OEG основана и регистрирана во две фирми – Gametech Services Ltd.и Gametech Лиценцирање Ltd блек џек градското florissant mo. – во Британската Круна Зависност од Џерси.Во белешка во Талин берза, OEG извршен ДИРЕКТОР Madis Jääger објасни дека се движи беа наменети да се создаде правна платформа за проширување на OEG гејминг бизнис, посебно на бизнисот на далечинскиот коцкање, кои OEG има претходно не се платени многу внимание слот машина da бар trucchi по vincere. OEG не е сам со нетрпение предвидување доаѓањето на Холандија " online игри на нацрт-закони, за кој се верува да се прави своето деби некаде во април.Тоа е предложен законот може да биде донесен во законот од страна на крајот на годината, но, не секој е убеден дека рокот за пријавување ќе бидат исполнети.Вилем ван Оорт, извршен ДИРЕКТОР на GranViaOnline и организатор на Игри на среќа Во Холандија конференција, изјави Глобалната Обложување и Игри Консултанти дека "сам" политичкиот пејсаж не создава добри предуслови за премин во 2013 година. На плус страна, ван Оорт верува дека предлогот за продолжување на тули и малтер казино 29% даночна стапка на бруто игри приходи за да може да онлајн коцкање нема да летаат.Повеќето оператори се жалат дека таквата стапка ќе го направи на холандскиот пазар профит-слободна зона, што укажува на даночна стапка од 15% до 20% ќе биде повеќе соодветен/помалку толерира, и ќе им помогне на Холандија го фати посилна споделување на .com пазарот.Ван Оорт предложи Холандија ќе се обидат да го имитираат потези направени од страна на Данска во својата промена на liberalized онлајн игри на пазарот.Тоа, рече, додека новиот дански онлајн пазарот е доминирана од страна на поранешниот државен монопол Danske Spil, ван Оорт верува дека тоа ќе биде контра-продуктивно за холандската влада да даде државна сопственост монопол Холандија Казино приоритетен третман.Холандија Казино е за приватизација и веќе има издадено барање за предлози од технолошки компании за позиција за потег на интернет кога законот дозволува слот машина da бар онлајн. Tjeerd Veenstra, директорот на холандската обложување монопол Де Лото, само сака да биде во можност да се натпреваруваат на ниво на рамниште со меѓународните обложување фирми слот машина da бар trucchi.

Veenstra кажано GamblingCompliance дека неговата компанија е предмет на "многу строг" регулатива додека меѓународните фирми "може да прават што сакаат и дека создава нелојална ситуација." Државниот секретар на безбедност и правда Fredrik Teeven неодамна изјави холандски законодавците дека тој ќе му даде на Игри Орган поголема моќ да се справи со компании кои flout холандски закон.Додека голем број на меѓународни фирми имаат abided со нови холандските закони за спречување на нив од реклами во земјата, прикажување на холандски знамиња на нивните веб-сајтови или нудење на услуги на холандски јазик, други фирми се потпира на фактот дека големата процент на холандскиот населението зборува течно англиски јазик.Во 2011 година, владата се поставени на црната листа на компании за кои банките не би требало да ги обработуваат трансакциите, но усогласеноста беше незадолжително.Владата оттогаш се рече дека во согласност со новите услови за лиценцирање ќе биде "строго да се следи." Но, не се спроведуваат?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.