Ck2 добивање на повеќе држи слотови

волшебникот на шансите крајната texas holdem стратегија

Велика БРИТАНИЈА е онлајн коцкање сектор е bracing себе за регулаторни clampdown, по истрагата од страна на натпревари на мониторите се најде многу оператори да бидете во можно прекршување на потрошувачите закон.На Натпреварот и Пазари Орган (CMA), која е спроведување на истрага во врска со велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија од октомври минатата година, критикуван оператори за нивните измамен бонуси и промоции, и за намерно правење повлекувања тешко.На власт одби да го името на конкретни компании, но рече дека тој планира да преземе правни мерки против "голем број на фирми" и ќе го користи сите свои сили да им се стави крај на правни активности.

"Ние знаеме онлајн коцкање е секогаш се случува да биде ризично, но фирми исто така, мора да играат фер", рече Nisha Arora, the CMA високи директор за потрошувачите за спроведување на законот. "Луѓето треба да го добие договорот што го очекува ако тие се регистрирате за да промоција, и да бидат способни да одиме подалеку со своите пари, кога тие сакаат да. "За жал, ние сме слушнале ова не е секогаш случај.Нови клиенти се прелажа со примамливо промоции само да се најдат на коцки се натоварени против нив.И играчи може да се најде цела низа на пречки во својот пат кога тие сакаат да ги повлечат своите пари." Се пријавите промоции се од клучно значење клиент стекнување канал за индустријата.Обично тие ќе им понуди да го натпревар или множете се, прво време депозит до одредена граница, но понудата често доаѓа со скриени wagering барања, или "play-преку стапки," закопани во мали букви. The CMA откри дека некои клиенти "би можел да се игра стотици пати пред тие се дозволени да се повлече сите пари," негирајќи ги правото да се откажат, додека тие се напред ck2 добивање на повеќе држи слотови. The CMA, исто така, се сомневаат дали некои компании се со користење на вистински регулаторната усогласеност протоколи, како што се анти-перење пари и измама проверки, dishonestly, како предуслов за намерно одложување на повлекување плаќања.Во Мај, BGO Забава стана првиот онлајн игри на компанијата да биде казнет под велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија е нова општествена одговорност законик, поради "погрешни рекламирање на своето и неговите соработници' веб-сајтови." Тоа беше казни £300,000 ck2 настан да се зголеми држи слотови. Новите мерки воведени во 2015 година, да го направи услов за licensees да "државата значајни ограничувања и квалификации" кога станува збор за нивните промоции.На Коцкање Комисија главен извршен директор, Сара Harrison, рече дека оваа недела дека онлајн игри на компаниите да се најде прекршување на правилата на крајот може да ги загубат своите лиценци ck2 добиете повеќе градење на слотови. "Коцкање индустрија треба да биде под никаква илузија дека ако тие не се во согласност со потрошувачите закон, ние ќе го гледаат ова како повреда на нивните оперативни лиценца, и да преземат решителни мерки", рече таа. волшебникот на шансите крајната texas holdem стратегија.