Ck2 добиете повеќе градење на слотови

волшебникот на шансите крајната texas holdem

Кампањата да се стави на спортски обложување на Калифорнија гласањето се погоди пропадна без собирање на еден потпис на поддршка, но Russel Lowery — консултант за групата Californians за Спортско Обложување — изјави LegalSportsReport оваа недела тој верува дека тој мораше барем "започна разговор" во Златното Држава ck2 добиете повеќе градење на слотови.
Californians за Спортско Обложување за цел да ги принуди на прашањето врз 2020 ливче — да им се овозможи на избирачите да одлучи за прашање што е малку веројатно да се решаваат брзо во законодавната власт, во голема мера поради отпор од повеќето, но не сите, на државата е моќна племенски казино оператори.Групата се потребни околу 623,000 потписи — претставувајќи 5% од вкупно гласови фрлија во последните губернаторски избори.Но, според Lowery, иницијативата немаше финансиска поддршка на потенцијални заинтересирани страни во иднина Калифорнија спортски обложување на пазарот.Или, попрецизно, според LSR, немаше доволно поддршка за иницијативата од картичка клубови да се надминат износот на пари племиња ќе се фрли во обид да го порази него.Некои од $2 во $3 милиони евра ќе бидат потребни за да можат да си дозволат на работна сила потребна да се започне со потпис собирање кампања, според LSR.Секој може да дојде до гласање — тоа никогаш не беше предизвик — мораш да се дојде до гласање со нешто што не може да победат", Lowery објасни.На Californians за Спортско Обложување кампања се појавија минатото лето, околу времето на Калифорнија Нации Индиски Игри Асоцијација (CNIGA) рече дека ќе се спротивстави на било Калифорнија спортски обложувања сметка, освен ако државата не повеќе да се обрати на преваленцијата на banked игри со карти.Племенски оператори биле вклучени во жестока седумгодишна одмазда со картичка клубови таканаречени "Калифорнија Игри" кои, велат тие, се повреда на нивните ексклузивност на Класа II игри.Некои племиња се од тужена државата и многу од неговите картичка клубови во текот banked игри.Кампањата имаа белегот на иницијатива што потекнува со картичка клубови затоа што тоа се обидел да го реши племиња' говедско месо над banked игри со овозможувајќи им да понуди craps и рулет, додека картичка клубови ќе биде дозволено блек џек и други", Невада-стил на игри со карти," и двајцата ќе добиете за да се кандидира спортски обложувања.Во некоја смисла, иницијативата не е навистина за спортско обложување на сите.Но племиња се само навистина се занимава со одржување на статус кво, додека на статус кво претставува добра зделка и на multibillion долар индустрија.Овие денови, тие плаќаат многу помалку пари на државата, благодарение на 2010 година, федералниот суд, порота.И тие не сакаат да се отвори ризично преговорите за коцкање проширување, особено за ниско-маргина вертикална како спортски обложувања. волшебникот на шансите крајната texas holdem стратегија.