е коцкање правна во парагвај

казино во близина на ел рено ред

ВАШИНГТОН — Труба администрација елиминирани правило што се негира мали казина пристап до $350 милијарди долари во средства распределени за мали бизниси shuttered од coronavirus појава, само во времето за дополнителни $310 милијарди долари во Исплата Програма за Заштита на средства вградени во законот потпишан од страна Адут во петок.Како резултат на тоа, мал казина и други игри поврзани со бизниси со помалку од 500 вработени ќе бидат квалификувани за ЈПП кредити — огромна победа за Невада делегација, која се противи кога децении стари Мал Бизнис Администрација правило се применува до $350 милијарди долари во ЈПП заеми да им помогне на сите мали бизниси парализирани од пандемија.Конкретно, владеењето негираше ЈПП кредити на мали казина и други бизниси со помалку од 500 вработени кои направиле повеќе од една третина од своите приходи од коцкање.Кога Преглед-Весник праша Претседателот Доналд Трамп за владеењето во текот на април 8 брифинг, претседателот рече дека и тој ќе погледне во ситуацијата.Една недела подоцна, на администрација смени правило за да се овозможи казина и други коцкање бизниси за да се квалификува за ЈПП кредити, ако тие заработени половина или помалку од нивните приходи од коцкање, со капа од 1 милион долари.Тоа е промена која не ги смири пратениците од Невада, кој продолжи да се лобира за правило е да се оди.Кога Преглед-Весник прашал Трамп за скромни правило се промени во текот на неделата е брифинг, претседателот рече дека неговата администрација е "продолжува да се погледне на власт", кој е "голема тема, доби голем број на луѓе се вклучени." Петок без фанфари, на ОЦЕНУВАЊЕ објавено новиот правилник, што се вели, "бизнис, кој инаку е прифатлив за ЈПП Кредит не е изречена неподобни поради приемот на правни игри приходи." "Тоа е само е таква полна брзина крстоносните цело време дека јас сум само ослободени дека бевме во можност да се добие право на нешто направено," Rep е коцкање правна во парагвај. Марк Amodei, на осамен Републиканците во Невада делегацијата, изјави Преглед-Весник.Кога пратениците беа преговори за ГРИЖИ се Дејствува за да им помогне на бизнисите shuttered од coronavirus, големи казина беа намера да не бидат третирани различно од другите бизниси, Amodei додаде.Никој не очекува "оваа изненадување нешто од ОЦЕНУВАЊЕТО." "Мали игри е правење добро без да мал бизнис кредити за целата негова егзистенција", рече Amodei, но со Невада Gov е коцкање легални во пенсилванија.
Стив Sisolak нарачување нивното исклучување, тоа е од суштинско значење дека таверните и мали казина се третира како и секој друг бизнис под $2.2 трилиони се ГРИЖИ Дело казино во близина на втората ca. Jacky Росен и Кетрин Cortez-Masto, Д-Nev., предводеше делегацијата во широка кампања со цел да го убеди администрација и конгресот лидери да overrule на ОЦЕНУВАЊЕ акција, која тие тврдат повредени намерата на се ГРИЖИ Дело казино во близина на ел рено ред. "Ми вети дека ќе Nevadans што би се добие оваа фиксни и денес ние направивме добар на тоа ветување.Труба Админ е обид да се спречи мали игри бизниси од пристап до грантови и кредити беше глупаво од самиот почеток.Вработените во овие мали бизниси конечно може да се добие некои олеснување," испратила Rep казино во близина на елен град оклахома.

Дина Тит, деканот на Невада делегацијата.Американскиот Игри Асоцијација и поддршка на потег. "Јас сум благодарен на Претседателот Трамп и неговата администрација за признавајќи дека комерцијални и племенски гејминг индустријата вработени заслужуваат истото поддршка достапни и на други мали бизниси, и за значајни, одржливи напори од членовите на Конгресот да се засили потребата за измени на упатствата за да се добие мала игри оператори и нивните вработени преку овој предизвик време," АГА Претседател Бил Милер вели во соопштението.Според ОЦЕНУВАЊЕТО, некои 8,674 Невада бизниси примиле околу $2 милијарди долари од првиот tranche на ЈПП кредити.Под ЈПП програмата, ОЦЕНУВАЊЕТО ќе се прости кредити "ако сите вработени се чуваат на платен список за 8 недели и парите се користат за плати, кирија, хипотека интерес, или претпријатија." Amodei очекува дека некои 50,000 работни места би можело да биде во игра.Неговите совети за да Невада фирми заинтересирани за ЈПП кредити: "Со она што е во гасоводот, дека парите ќе бидат конкурентни, така што треба да се има во право сега." казино riverboat во савана ga.