Xcom second wave damage roulette

е казино во petoskey мичиген се отвори

Лас Вегас' Stratosphere Казино, Хотел & Кула е да се ребрендиран "На STRAT Хотели, Казино и Skypod" од страна на својот нов сопственик.Златна Забава надева на промена на името ќе го направи сопственост звук hipper и промена на перцепцијата дека тоа не е точно најжешките место на Лас Вегас Булевар право сега.Стив Arcana, извршен потпретседател и COO на Златна Забава рече како и речиси колку во петокот, кога тој им рече на Лас Вегас Преглед-Journal дека неговата компанија е во тек преработиш на Stratosphere беше сите за да го менува својот "вид на застарени" се чувствуваат xcom second wave damage roulette. Arcana беше распишување Златна Забава на новата маркетинг кампања — "STRAT се Издига" — кој е во насока на зголемување на свеста за нејзиното $140 милиони напор да се рехабилитира угледот на северно-Лас Вегас Булевар казино-хотел.Природно, кампањата започна на најголемите рекламирање ден од годината, Супер Боул недела, со некои локални ТВ спотови во насока на фаќањето на погледот на околу 300,000 туристи кои имале flocked во Лас Вегас да се види играта.На Stratosphere беше зачнато од доцна, легендарниот Лас Вегас казино сопственикот и покер играч Боб Stupak, кој рече дека сака да направи за Лас Вегас што "Ајфеловата Кула не за Париз и Empire State Building не за Њујорк." Казино и нејзините 1,012-нога набљудувачката кула, заврши со обновлив ресторан, отворена во 1996 година и Stupak е Stratosphere Corporation веднаш да поднесе барање за стечај.Додека Лента отиде од силата на сила низ 1990-тите и 2000-тите, на Stratosphere страдале од голем недостиг на инвестиции — и од тоа да биде само малку подалеку од одење до каде вистинска акција се одвива.Тоа стана не-важничене хотел за буџетот vacationers, но тоа е секогаш привлече голем броеви, благодарение на Stupak е исконски набљудувачката кула.Според Златни, повеќе од еден милион луѓе ја посети Stratosphere минатата година да проверите ставови.Проблемот е, тие не се врткаат околу за долго — претпочитајќи да се упатат јужна надолу на Лента да се јаде, пие и се коцка.Тоа е нешто Златна е решена да се промени.

"На ребрендирање е дизајниран да се создаде искуство за време на целиот казино сопственост, вклучувајќи соби, храна и пијалаци, казино подот, така што визитација станува малку повеќе леплива и имотот држи луѓето околу малку подолго," Arcana кажано LVRJ xem da ga casino campuchia. Arcana рече реновирање на сите јавни места, вклучувајќи казино кат, ресторани, и забава ќе биде откриен следната година, додека соби ќе продолжи да биде подобрен во фази во текот на следните неколку години.Уживав во посета на STRAT.Многу време кога во Вегас јас се направи напор да го посетите за јадење и пиење во ресторанот и да уживате во ноќта поглед од погоре.Имам поминато време коцкање и да ужива во ноќниот живот, но сепак да остане во хотелот.Ќе продолжи да ја посетите STRAT кога во Вегас.Јас се случува да го "Статистика" за години.Не толку за хотел себе.Имавме семејни собири и многу општествени настани таму.Ние не се коцка ,пијалок и отиде да се покаже, кога одевме за многумина година.НО, кога само отиде беше за Фелини е, Тие имаат најдобри храна,пијалоци,десерт!Но работниците постојат надвор од најдобрите досега, најдобра услуга,среќни,пријателски , се однесуваат спрема нас како дел од семејството!Ние не може да се каже повеќе за нив.Се случува да биде голема загуба ако ги затвори надолу.Ние се случува да се погледне за нов Ресторан да ги имаат сите на нашите настани во.Дури и другите наши пријатели и семејството се случува да треба да се најде нови места да одам!Така жал ми е за сите клиенти ви се случува да се изгубат кога ќе го направите ова промена xcom second wave training roulette. Zangri е казино во petoskey мичиген се отвори.