хард рок казино бесплатно крстарење

seneca онлајн казино слободни коцкање

Макао се појавува да се построги контроли на новинарите запишување на енклава да се пријавите за последиците од Тајфунот Hato.Најмалку четири Хонг Конг-врз основа на новинарите, вклучувајќи ги и фотограф за Јужна Кина Утро Пост, се одбие влез од страна на властите како што пристигнаа да се покрие олеснување напор врз основа на тоа дека тие претставуваат "ризик за стабилноста на внатрешната безбедност" Јосиф Hinks, новинар за ВРЕМЕТО, рече тој беше уапсен од страна на имиграција претставници како тој се обиде да ја напушти коцкање центар по собирањето на информации за катастрофа, иако тој на крајот беше дозволено да поднесе неговата копија.Тајфунот Hato потресе Macau минатата среда, официјално предизвикување на смрт на 10 луѓе и напуштање на неколку стотици повредени.Високи ветрови и тешки поплави резултираше со моќ испади и прекини на услугите за телекомуникации, затворање на локалните бизниси и предизвикува сериозни нарушувања на енклава е казино и туризам сектори.Макао антикорупциска агенција е истражување на Метеоролошки и Геофизичка Биро (MGB) за нејзиниот неуспех да се предвиди сериозноста на максимум категорија 10 бура, која беше најлош случај да го погоди енклава од 1968 година хард рок казино бесплатно крстарење. Бирото имаше оценет Hato како обичен категорија 3, оставајќи жителите подготвени за напад seneca казино. MGB директор Fong Свр Kun оставка на ден по Hato хит, извинува за Макао граѓаните на бирото е недостатоци.Но анти-корупција на службените лица сакаат да знаат дали MGB одложен издавање на соодветни предупредувања бидејќи на финансиските последици што ќе произлезат од затворање на казина, и дали казина индустрија се беше соучесник во секој таков аранжман.Во четврток (31 август), Јужна Кина Утро Пост објавија дека двајца постари браќа и сестри биле уапсени во текот на обвиненија за "ширење лажни информации" преку Кинески социјалните медиуми стан WeChat за смртта, се последиците од невремето.Пар имаше наводи дека пет тела биле fished надвор на паркингот во Фаи Чи Kei, еден од населби најмногу погодени од невремето.Тие тврдат официјални лица биле underreporting смртта патарина и спречување на пристап до медиумите на сајтот.Одговарајќи на медиумите ограничувања, Tammy Tam, главен и одговорен уредник на Јужна Кина Утро Пост, рече нејзиниот весник силно се противела "на притвор на нашите новинари ја вршат својата должност да ја информира јавноста." Таа негираше тие претставуваа безбедност "закана за некој или нешто," порача дека таа ќе биде следењето на предметот со релевантните органи.Рајан Закон Wai-kwong, главен и одговорен уредник на Apple Daily, кој исто така беше одбиен влез во Макао да се пријавите за криза, рече дека забраната е "апсолутно смешно", но не и ограничено само на слободата на печатот, но, исто така, Макао правата на граѓаните до информации од катастрофа олеснување напор покер соба телефонски број. "Ако Macau локалното население не може да се одржи на овие информации, тие може да се соочи со уште една катастрофа, многу наскоро", рече тој. seneca онлајн казино слободни коцкање.