Xcom second wave training roulette

е казино во petoskey отвори

Операторот интегрира добавувачот е churned играч reactivation решение Малта, вторник 27 февруари 2018: Совршенство, на наградуваниот онлајн спортски обложувања и eSports оператор, презеде иницијатива да се инвестира во своите играчи од штрајкувачи договор со водечките задржување решение на услуги, Enteractive xcom second wave training roulette.

Enteractive е Играч (Ре)активација на Услуга е сега живеат со операторот, кој се врти churned играчи во активни корисници преку својот уникатен еден-на-еден лични телефонски повици.Решението го гледа обучени агенти се спроведат интервјуа со поединци да се разбере токму она што тие сакаат од нивните игри искуство и водич овие играчи соодветно.Покрај тоа, Enteractive е општествено одговорни метод, што е во согласност со Глобалната Гејминг Водство Група, може да сигнализација оператори да се потенцијално ранливи играчи обезбедување тие се постапува брзо и одговорно.На Врв партнерство ги следи неодамнешните договор Enteractive запечатени со Игри Иновации Група на крајот на 2017 е казино во petoskey мичиген се отвори. Enteractive извршен ДИРЕКТОР Mikael Hansson рече: "имавме силен крајот на минатата година и јас сум воодушевен што го започна 2018 на сличен начин со лансирањето на нашите услуги со Совршенство е казино во филаделфија мисисипи отвори. "Ова е уште една голема работа за нас, кој потенцира нашиот растечкиот углед во iGaming индустрија, како угледни и веродостојни услуги на играчот задржување решенија.Ние сме возбудени да се работи заедно со Совршенство и да станат клучен дел од нивната CRM стратегија, помагајќи им да се инвестира во нивниот churned играчи и повторно откривање на операторот на квалитет нудејќи." Врв извршен ДИРЕКТОР на Париз Смит, рече: "Стекнување на нови играчи е да стане многу скап, а тоа е императив да се користат ефективни задржување на решенија каде што е можно.

"Ние веќе искусни бран во churned играчите да станат активни корисници со нас уште еднаш, бидејќи во партнерство со Enteractive, како што е на ефективноста на нивните еден-на-еден лични повици.Инвестицијата е, исто така, покажаа многу корисни во помагање на нас знаме ранливи корисници и да ни помогнат во нашите одговорни коцкање напори." За повеќе информации на оваа порака, или да се организира интервју, ве молиме, контактирајте Робин Hutchison на Плоштадот во Воздух на 0203 586 8272 или [email protected] За Enteractive Enteractive е водечки провајдер на играчот задржување решенија за iGaming индустрија.Ко-основана во 2008 година од страна на извршниот ДИРЕКТОР на Mikael Hansson, компанијата е Играч Reactivation Услуги помогне оператори се врати churned играчи назад во акција, додека нејзиниот Играч за Поддршка на Понуда прави сигурни активни играчи остане на одборот е казино во petoskey отвори. Enteractive доби својата Одговорен Игри акредитација од Глобалната Гејминг Водство на Групата и е посветена на поддршката и се спротиставува и на одговорното игри политики на својот оператор клиенти.Ова вклучува промовирање на свеста за проблемот на коцкање, како и подобрување на превенција, интервенција и третман.На нивните клиенти во рамките на вложување и игри вклучуваат водечките имиња како што се Betsson Група и Игри Иновации Група.За повеќе информации за нашите, ве молиме контактирајте Андреј Згрижување на [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre online poker for friends only.