дерби лејн покер соба преглед

што е разликата помеѓу купи и место во craps

Претходно оваа недела, инвестициона фирма, Blackstone најави преземање на Акција Настани од приватни инвестициски фондови управувани од страна Промисла Капитал Партнери во огромен £600m се справи дерби лејн покер соба преглед. Blackstone не беше единствената компанија во потрага за купување на настани компанија, со двете Cinven и Кинеската инвестициска корпорација, исто така прогласување интерес.Акција има различни портфолија на настани и брендови низ голем број на вертикални пазари, вклучувајќи Мало & Дома, Игри, за Одбрана и Безбедност, како и Технологија и Енергија.Ако £600m бројка е точна, тоа значи дека компанијата е ре-во вредност од три-пати слика Промисла Капитал платени назад во 2015 година.Акција Настани извршен ДИРЕКТОР Russell wilcox има најави: "Blackstone се една од најголемите и најреномираните приватната инвестиција куќи во светот.Од почетокот на овој процес, тоа е јасно дека тие ги делат нашите експанзивна визија за тоа како можеме да расте и се развива компанијата."Ангажирање Assant, Шеф на Европската приватниот капитал во Blackstone додаде: "Акција за водечката позиција во своите пазари во комбинација со својата силна менаџерски тим ќе им овозможи на компанијата да продолжи да расте и органски и преку М&А."Blackstone има значителен досие за инвестирање во медиумите бизниси, како и купување и изградба на платформи.Ние со нетрпение очекуваме да работиме заедно со менаџментот да се извлечат извесна корист за неговиот успех."Иако ова значително се справи беше само пречистен минатата недела, Blackstone не престане да постои; неколку дена пред компанијата да се стави во уште еден обид за Британските плаќања процесор PaysafeФинансиски компании како Blackstone биле насочени онлајн плаќање процесори како трката загрева за да го зграби дел од исклучително профитабилен e-commerce индустрија.Сепак овој пат Blackstone соработува со CVC Капитал партнери да се стави во г 2.9 bn прелиминарни понуда за плаќања гигант дерби лејн покер турнир календар. Blackstone и CVC направени нивната почетна пристап назад во Мај и тие сега имаат до 18 август, да се направи нивната последна понуда или да одиме подалеку.Говорејќи за Коцкање Insider за неодамнешниот трошење на треска, Lorien Pilling, Директор на Глобално Обложување и Игри Консултанти, коментираше: "Приватната фирми се во бизнисот на добивање на врати на своите инвестиции, па објаснување за овие придобивки [Paysafe е обид во времето на пишување] е дека фирмата го гледа инвестиција случај за раст и идните профити."Во коцкање сектор мислиме на Акција како коцкање експо/конференција организатор туку неговиот предмет се протега многу подалеку, вклучувајќи сектори како животот науки, одбрана и технологија (вклучувајќи плаќање конференции).

Blackstone има веројатно донесена видите дека овие сектори се зголемува, и затоа, па ќе побарувачката за поврзани со конференции и настани."На Paysafe понудата со CVC не чини да се биде повеќе од коцкање поврзани инвестиции. Paysafe има и плаќање брендови и, исто така, филијалата маркетинг бизнис, Приход Пристап дерби лејн покер соба ул. петербург fl. CVC веќе има голем број на обложување и игри инвестиции како Сисал, Небото се Обложуваат и Tipico.Исто така, CVC дали претходно се одржи голем удел во Skrill (2014 година), кој е сега Paysafe бизнис, па тоа го знае сектор."Но, има, исто така може да биде малку на "страв од пропуштаа" синдром за понудата.Имало голем број на придобивки и приватниот капитал за инвестиции во платниот компании неодамна, така што тие би можеле да имаат сакав (голема) фигура на акција."Иако приватната фирми во моментов се под голем притисок од инвеститорите за да започнете трошење неодамна покрена средства во buoyant прибирање средства на пазарот, аналитичари го рече ова може да има негативни ефекти.Овие монументални трошење ширењето се малку потсетува на олово-до финансиската криза што потресе земјата речиси една деценија. што е разликата помеѓу купи и место во craps.