кога не tioga падови казино се отвори

numero де телефон geant казино istres

n недела, Г-дин Боуви (на сликата во датотека фото) беше побарано од страна на локалните медиуми во врска со неодамна објавија затворање на некои ресторани во Градот на Соништата Macau casino resort, сопственост управувана од страна на пазарот ривал Melco Летувалишта и Забава Ltd.вкупно 13 ресторани во Градот на Соништата Macau се истражени од страна на Macao Владата на Туризмот Статистика (MGTO) за не поседување на потребни дозволи да работат.Осум од овие објекти биле казнети и се служи со затворањето известување, според туризам бирото.sked ако отворањето на под-изградба MGM Cotai може да се соочи се одолговлекува поради лиценцирање, Г-дин Боуви рече дека MGM Кина призната имаше процеси мора да одат преку со цел да се добијат сите потребни одобренија. Ние работиме преку тие [лиценцирање процедури] како што се зборува.Ние сме секогаш најде MGTO да бидат кооперативни и соработка," Г-дин Боуви им кажал на новинарите во неделата, на маргините на една од компанијата општествена одговорност активности.ut тој додаде: "јас би се признае дека тоа веројатно е време за нас да модернизирање на некои од нашите политики и процедури [во Макао].Многу од нив се во функција за 20 или 30 години, и мислам дека тоа е веројатно време [да ги ажурирате], и дека може да биде корисно за владините канцеларии и самите да се ажурира на процеси и процедури со оглед на природата на многу брзо проширување [туризам] индустрија." р Боуви дополнително потврди дека MGM Кина е посветена за да ја отворите Cotai сопственост во рамките на 2017 кога не tioga падови казино се отвори. ГМ во Кина е таргетирање на четвртиот квартал од 2017 за отворање на HKD26-милијарди долари (US$3.34-милијарди долари) MGM Cotai.Имотот беше првично беше закажан за 2016 отворање, според претходните поднесоци од компанијата кога не гром долина казино се отвори.
Ние треба да се работи со владата, со сите одобренија [кои се потребни]", рече MGM Кина извршен ДИРЕКТОР numero де телефон geant казино hyeres. "Имаме серија на датуми, но .. numero де телефон geant казино istres. навистина е зависна од добивање на сите одобренија; ние очигледно нема да биде отворање на имотот имаме сите оние одобренија во место".e додаде: "Ние сме возбудени, имотот се добива заедно и ние сме многу убедени дека тоа ќе биде значаен придонесувач кон диверзификација на Макао." ГМ Cotai ќе понуди околу 1,500 хотелски соби и апартмани, казино со капацитет за 500 игри маси, простор за состаноци, луксузни спа, театар, продавници и ресторани. numero де телефон geant казино grenoble.