како да се успее во коцкање

индискиот резервација казино во државата вашингтон

Букмејкер Вилијам Хил и игри снабдувач на решенија за Меѓународните Игра Технологија (IGT) се потпиша партнерски да НИ ја продаваат државната лотарија на убавините на правни спортски обложувања.Во вторникот, Хилс' НИ поделба и IGT подружница IGT Глобални Решенија Корпорација најави потпишувањето на "мулти-годишен договор" да се направи комбинација push "да НИ понудат лотарии целосна услуга решение за спортско обложување." Двете компании веќе работат заедно во Род Ајленд, readying обложување технологија корени на Род Ајленд Лотарија е sportsbooks на Твин Реката Казино и Tiverton Казино, кои се закажани за да започне некаде во ноември.Новото партнерство ќе се види IGT снабдување на своите PlayShot спортски обложувања платформа за земјиште-базирани, малопродажба, интернет и мобилни wagering, додека Вилијам Хил НАС ќе снабдување на оперативни, тргување, играчот за управување и стратешките експертиза тоа е собрани од години на водење на спортски обложувања работење во име на Невада казино оператори.На-пати frenzied rollout на правни спортски обложувања низ НАС по оваа пролет Врховниот Суд владејачката впечатлива по сојузна обложување забрана остави компании бореле да се формираат сојузи и да се обезбеди договори, броеви и типови на која се разликува многу од држава до држава.Јасно, Ридови и IGT очекуваме барем во некои држави – особено оние кои се без значајни земјиште-врз основа казино присуство) – за да го следат Род Ајленд е доведе и резерви спортско обложување за својата држава-се кандидира на лотарија операции, кои во многу случаи веќе имаат долгорочни односи со IGT.Ренато Ascoli, извршен ДИРЕКТОР на IGT, Северна Америка, hailed новиот "уникатен" партнерството, велејќи дека тоа ќе им овозможи на државната лотарија "да влезат во оваа нова активност со вкупно доверба и доверба во услуга се нуди." Вилијам Хил НИ извршен ДИРЕКТОР Џо Asher беше подеднакво effusive, велејќи лотарии што да изберат да се направи употреба на новото партнерство ќе имаат корист од "сигурен, доверлив и одговорно,-успеа решение." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се успее во коцкање.