среќна ѕвезда казино промоција кодот

покер соба

Откако силен онлајн покер соба е сега надолу до седум-ден просек од 28 играчи Проблематичниот Заклучување на Покер продолжува да се бори, според извештајот на оваа недела на почитуваат покер информации сајт PokerUpdate, кој открива дека откако силен онлајн покер оператор сега ужива само 28 играчи на своите маси во текот на седум ден просек – надолу од 34 среќна ѕвезда казино промоција кодот. На 18 проценти пад во готово табела акција од октомври била означена од страна на независни онлајн покер следи Pokerscout среќна ѕвезда казино ноември календар. "Најновите намалување на играчот сообраќај следи 15 проценти пад минатиот месец дека го видов просек прстен игра сообраќај одат од 40 до 34," PokerUpdate извештаи среќна ѕвезда казино. "Зборот е навидум ширење на играчите да се држат настрана од Кодот за Покер, но, сепак, покер соба продолжува да се рекламирате promos како што е 200% до $1,000 Добредојдовте Бонус." Бавно-плати жалби доминираа форум дискусија за Заклучување на Покер во последниве месеци како оператор има постојано опаѓа во популарност, со над 400 играчи нестрпливо да бара плаќање на пари поради – рече вкупно повеќе од милион долари – по чекање за неколку месеци (види го претходниот InfoPowa извештаи).Ситуацијата станала толку лоши што играчи прибегнаа кон поднесување жалби со Покер Играчи Алијансата и плоскости заедно да генерира посилен глас.На PPA очигледно направен мал напредок, со своите обиди да се воспостави дијалог со Заклучување на ова прашање во голема мера игнорирани.Како резултат на Алијансата предупреди играчите дека нивните пари би можеле да бидат изложени на ризик ако тие депозит на Заклучување.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година покер соба. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] craps излезе тркалаат стратегија.