покер турнири во атлантик сити

одморалишта светот казино њујорк часа

Кинеската полиција мислам дека до иновативен начин да се обидува да се најде на сајбер криминалците како тие место mugshots на карти за играње пред делење палуби на заедницата.Кинеската полиција е зафатен од крајот покер турнири во атлантик сити.

[Image Кредитна: dailymail.ко.велика британија]Јужна Кина Guangxi полициски сили се борат компјутерскиот криминал имаат излезе со иновативно решение да ги уапси осомничените.Тие имаат печатени mugshots на лицата на карти за играње.Постојат многу што тие се дури и мораше да се користи на два jokers во пакет.Постојат 248 осомничени вкупно.Палуби биле дистрибуирани до жителите на Binyang Каунти, иако постои план да се тркалаат повеќе рамките на заедниците кои се дом на осомничените.Постои 2,000 јуани награда за информација што ќе доведе до апсење на криминалци.Полицијата се издадени од 15.000 палуби на картички во рамките на заедницата.Сајбер криминал е голем проблем во Кина.Минатата година, во една статија напишана во велика БРИТАНИЈА Бизнис Insider, безбедност на информации облека на Тренд Микро, изјави: "Денес, Кинески подземни е просперитетна повеќе од било кога." Дека истиот извештај се сугерираше дека компјутерски криминал трошоци глобалната економија $445 милијарди долари секоја година.Податоци украдени се тргува за пари на специјализирани веб-сајтови.Извештајот, исто така, изјави дека онлајн покер играчи информации за сметката заврши на овие сајтови на едно време или на друг.НИ Националната Безбедност Советник, Сузан Рајс, рече дека проблемот на Кинески сајбер криминал е " националната безбедност загриженост на сад.' Минатото лето, Кинески официјални лица уапсени од 15.000 луѓе за нивното учество во сајбер злосторства, и да се истражат 66,000 веб-сајтови.Полициска Рација Нелегално Коцкање Ден Пребивање Милиони Од mugshots на покер картички на покер клуб се крие незаконски казино активност.Кинеската полиција имаат упаднаа нелегално коцкање ден во Hubei Провинција.Воспоставувањето беше masquerading како правен покер клуб, но зад затворени врати, тимот нудат нелегална маса игри.Има 17 игри маси, и две ВИП соби.Полицијата лишено од 140 коцкари и 21 членови на бандата.Бизнис е во подем.Полициските извештаи велат дека нелегално казино имаше заработил $45 милиони евра во првата половина од 2015 година покер турнири во аризона казина. Коцкање на Кинески копното е нелегално.Покер е дозволено, бидејќи тоа се смета за игра на вештина, но тоа е исто така многу сива зона.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre одморалишта светот казино њујорк плаза.