казино rue emile zola vaulx en velin

граничниот пред продолжението пиштол слотови

Green Bay Packers одбранбен Арон Роџерс претрпе скршена десна collarbone рано во недела е игра против Минесота Викинзите, повреда што може да странична на superstar одбранбен за остатокот од сезоната.На повреда се случи на Роџерс' четвртиот помине обид на играта.Викинзите linebacker Ентони Barr слета хит на две-време МАК Највредните Играч само по помине беше фрлен, принудувајќи Роџерс надвор од игра.Роџерс ја заврши играта со само 18 метри по завршувањето 2 на 4 поминува казино rue emile zola vaulx en velin. "Тоа е страшен, има прашање за тоа", рече Packers широк приемник Рандал Cobb по играта. "Прво и основно, тоа е една од моите најблиски пријатели, па да се види му одат надолу со тоа, тоа е тешко.Биста ние се уште мора да играат фудбал.Ние имаме долга сезона пред нас, и ние мора да дознаам што ние се случува да се направи." Роџерс беше заменета од страна на бекап одбранбен Brett Hundley, кој завршил 18 од 33 за 157 метри и тачдаун, додека, исто така, фрлање три interceptions.Викинзите ќе победат во играта 23-10, влечење во врзуваат за првото место со Packers на врвот на NFC Северна поделба со 4-2 рекорд.Иако не е јасно дали Роџерс ќе биде во можност да се врати пред крајот на сезоната, дури и отсуство од два месеци може да биде фатална за Packers' шансите на креирање на Супер Боул се кандидира на оваа сезона.Додека Роџерс пропушти седум игри во 2013 година, со слична повреда, во тој случај тоа беше неговото лево collarbone што беше скршен.Овој пат, повредата е на неговиот фрлање рамо, која може да се задржи на него, дури и подолго граничниот пред продолжението опрема слотови. Green Bay отвори сезоната како еден од второто ниво на омилени (зад New England Patriots) да победи на Супер Боул LII.Во Westgate Лас Вегас Супер Книга, тие беа наведени како 12-1 да победи на шампионатот пред сезоната, и нивната топла започнете имаа скратени оние шансите за 5-1, само втор во Patriots (9-2).Но Роџерс повреда има драстично се менува како bettors се лекува Green Bay s шанси.Многу онлајн sportsbooks сега се нуди 20-1 шансите на тимот и да победи на Супер Боул, со обложување размена Betfair сега гледаат влогови на тимот се преземат во 31-1. Уште веднаш, повредата ќе има големо влијание на точка се шири во сите Packers игри додека Роџерс го прави враќање граничниот пред продолжението инвентар слотови. Green Bay е дома против Њу Орлеанс Светиите следната недела, и најверојатно ќе се скромни омилен со Роџерс на одбранбен.Наместо тоа, Светиите се отвори како 3.5-точка фаворити на патот.Арон Роџерс е еден од најуспешните quarterbacks во МАК историја.Ја одигра за Packers бидејќи неговото дебитант на годината во 2005 година, тој бил именуван за Про Сад шест пати, и го освои Супер Боул првенство со тимот по 2010 сезона. граничниот пред продолжението пиштол слотови.