што е среќа pai gow покер

среќа дама казино лос анџелес

Додека некои казино компании се задоволни со задушување на нов развој, Цезар Забава е во потрага за иднината и е ентузијаст за иновации.Таа е поврзана со Универзитетот во Невада Лас Вегас (UNLV), за да ја стартувате Црна Оган Иновации центар, центар со цел да се фокусира на иновации и образование за казино и туристичката индустрија.Новиот центар ќе биде лоциран во Хари Рид Истражување и Технологија Парк, дел од UNLV кампусот која во моментов е под развој.Тоа ќе го користи 43,000 квадратни метри на објектот, што опфаќа една и пол спрата на четири-приказна зграда.Според соопштението од универзитетот, Црна Оган ќе вклучуваат "елементи на потсмеваат хотелски соби, казино на подот и sportsbook, на esports арена и виртуелна реалност објекти.Црна Оган Иновации носи универзитетот академската лидери и Цезар Забава, една на свет е најразновиден казино-услуги за забава, заедно во еден простор за унапредување на актуелните трендови во угостителство и игри на технологија за да се натера индустријата напред.Во комплексот се очекува да се отвори до крајот на 2019." Црна Оган ќе ја отворите подоцна оваа година, и ќе даде на универзитетот и Цезар, заедно со своите партнери, способност за креирање и тестирање на нови идеи за казино и угостителство користење на комплетен, но се потсмеваат, integrated resort средина.Тоа ќе содржи хотел соби, казино, sportsbook, изложба области и esports арена.Марта Meana, UNLV претседателот, држави", Оваа соработка со Цезар Забава ќе ја зајакне UNLV улога како истражување и иновации лидер и понатаму да се воздигне Лас Вегас како глобална интелектуален капитал за игри на среќа и угостителство.Соработки како Црна Оган Иновации, исто така, им даде на нашите студенти сигурен пристап до експерти во првите редови на индустријата.Тоа е искуство единствена во Лас Вегас дека ние сме горди да се понудат на UNLV." Извршниот ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ и главен службеник за информации за Цезар, Лес Ottolenghi, додава, "Ние имаме намера да се забрза иновација во начинот на кој е навистина без преседан во рамките на игри и угостителство простор, со што заедно врвот на истражувачите и индустријата експерти во уникатна соработка средина.Работат рамо до рамо и со новите студентски талент, технологија партнери и заедницата преку оваа технологија центар, Црна Оган Иновација е дизајниран да се поттикне креативноста и претприемништвото кои ќе ја обликуваат иднината на нашата индустрија за многу години да дојде." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што е среќа pai gow покер.