е казино отворен на велигден

iphone 7 plus 128gb price in slot

Тоа би можело да биде пет години пред Mohegan Племенски Игри Орган ќе го следат процесот на отворено место под Масачусетс' нова игри закон.Орган извршен ДИРЕКТОР Мичел Etess кажано TheDay.com во неодамнешното интервју: "Тоа ќе биде најмалку три до пет години пред првиот генерал се фрлени." Тој продолжи: "Прво, Масачусетс е да се добие (игри) комисијата во место, и се уште има многу работи кои треба да се одлучи.Ако лиценци беа доделени во рок од една година од сега, тоа ќе биде навистина брзо.Така, велат дека тоа е една до две години за лиценци, за да бидат доделени, а потоа 18 месеци до две години за да се добие нешто изграден.Племето се во потрага по добивање на лиценца во градот на Палмер да се изгради комплекс кој ќе чини $600million и се "среќни" што горенаведените градот се "толку ентузијастички" за плановите.Рефинансирање на власт долгот никогаш не е далеку од разговор за Mohegan е работи и Debtwire извештаи процесот е блиску до комплетирање.Тоа ќе го видите орган договорат нови услови со банките и bondholders дека ќе рефинансирање на некои $925million во вредност на кредитите што се должи на следната година.Во текот во Пенсилванија, групата зад расклатени Foxwoods Казино има апелираше до високиот суд да го спаси проектот.Врховниот Суд пријавени групата на инвеститорите имаше пропуштени понеделникот рок од 5 попладне да се поднесе жалба против група лиценца за поништување.Даг Harback, портпарол на Игри на Одбор за Контрола, рече: "Треба да поништување навистина ќе биде конечна, Одборот ќе ги извршуваат своите обврски во рамките на [Коцкање] Чин во однос на доделување на оваа лиценца.Јас би се очекува дека една објава на следните чекори и било рок за аплицирање за оваа лиценца ќе биде претстојниот релативно брзо." Оние коментари дојдоа пред тоа беше потврдено Филаделфија Забава и Развој Партнери имаа успешно поднесена жалба.Лиценца трошоци $50million време и тоа е прв пат дека одборот има одземени група на лиценца.Без нови инвестиции се чини веројатно дека тие ќе го добие назад или.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е казино отворен на велигден.